15 Dakikada Daha Pürüzsüz ve Genç Görünen Ellere Sahip Olun

0
111

15 Dakikada Daha Pürüzsüz ve Genç Görünen Ellere Sahip Olun

 

Günün yorgunluğundan uzun süre koşuşturmalı bir işte çalışmaktan veya çocuğunuza vakit ayırmaktan bir türlü kendinize sıra gelmiyor ise ve ellerinizin durumu hiç de iç açıcı görünmüyor ise o halde doğru yazıdasınız. Kadınların en önem verdiği yerlerden biri olan ve en çok dikkat çeken yerlerden biri olan el bakımına dair püf noktaları yazımızda bulabilirsiniz. Sadece 15 dakikanızı ayırarak daha pürüzsüz, daha bakımlı ve daha genç görünen ellere kavuşmak ister misiniz? Cevabınız evet ise o halde detaylar yazımızda. Buyurun yazımızın devamına, keyifli okumalar.

El bakımında bilinmesi gereken ilk önemli maddelerden biri de nasıl ki yüzümüzdeki ölü deri oluşumlarını gidermek için peeling işlemi yapıyoruz elimizde de ölü deriler birikiyor olabilir. Peeling işlemi ile elimizdeki ölü derileri atmakla kalmayıp aynı zamanda tırnak kenarındaki kurulukları giderip ve el rengimizin de açılmasını sağlayabiliriz. Peki el yapımı peeling malzemeleriyle ellerinizin tonunu 1 – 2 ton açmaya ellerinizin üzerindeki lekeleri gidermeye ve hızlı bir manikür yapmaya ne dersiniz? O halde malzemeleri sayalım. Biraz karbonat, biraz limon, biraz tuz ve birazda şeker. Tüm malzemeleri bir araya getirdikten sonra son ihtiyacınız olan malzeme ise zeytinyağı. Zeytinyağını bu malzemelerin üzerine göz kararı şekilde ekleyin. Kıvamı oldukça katı ve tanecikleri yoğun bir peeling elde etmeniz gerekiyor. Göz kararı peelinginizi lavaboda ellerinizin üzerine koyun ve yavaşça ovalamaya başlayın. Ovalama işlemi esnasında özellikle tırnak kenarlarınıza masaj yaparak kurulukları gidermeye ve tırnak kenarınızdaki oluşmuş tırnak kuruluklarının yanı sıra çıkık tırnak etlerini gidermeye de özen gösterin. Böylece manikür yapmaya gerek kalmadan tırnak etlerinizi geri gitmeye veya kesmeye gerek kalmadan hızlı bir manikür işlemi yapmış olacaksınız. Bu işlemi yaklaşık 1 – 2 dakika ellerinizi ovalayarak devam ettirin. Ardından ellerinizde ılık su ile yıkayın.

Ellerinizi yıkadıktan sonra sıra geldi ikinci en önemli işleme. İhtiyacınız olan şey biraz vazelin veya çok yoğun formdaki bir krem ve ameliyat eldiveni. Tek yapmanız gereken kendinize sadece 15 dakika ayırmak. Yoğun bir şekilde uyguladığınız kremi veya vazelini asla yedirmeden üzerine direkt ameliyat eldivenini geçirin. Ameliyat eldiveni cildinizin nefes almasına izin vermeden tüm nemi ellerinize hapsedecektir. 15 dakika boyunca isterseniz en sevdiğiniz diziyi izleyebilir isterseniz kitap okuyabilir veya müzik dinleyebilirsiniz. Bu 15 dakika boyunca hem siz dinlenmiş olacaksınız hem de elleriniz neme doyacak. 15 dakika sonra eldiveni çıkardığınızda ise gözlerinize inanamayacaksınız. Peelingin etkisiyle yumuşamış ölü derilerden arındıran neredeyse manikürlenmiş elleriniz aynı zamanda neme doymuş olacak. Tüm nem emildikten sonra elinizde tekrar bir nemlendirici kullanarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi ayda bir kere veya iki kere tekrarladığınız da ellerinizdeki lekelerin giderildiğini el bakımınızın çok daha aktif bir şekilde yapıldığını ve en önemlisi daha genç, daha bakımlı görünen ellere kavuştuğumuzu farkedeceksiniz. İşte bu kadar basit.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz