2018 Güneş Gözlüğü Modası

0
391

Yaz ayları geliyor… Güneşin en yoğun olduğu yaz aylarında şüphesiz ki en önemli aksesuarımız güneş gözlüklerimizdir. Görüntüsünün önemli olduğu kadar koruyuculuğunun da önemli olduğu gözlükler şu sıralar moda sektörünün önemli uğraşı içinde. İlk bakışta dikkatleri üzerine çeken güneş gözlüklerinin 2018 yaz modasında bizi neler bekliyor, trendlerde neler var hep birlikte göz atalım.

Güneş gözlüğü modasında geçtiğimiz yıllarda, uzun süre karşımızda olan dikdörtgen (rectangular) gözlükler yerini 1960’lı yıllardan esinlenerek hazırlanmış yuvarlak oval çerçeveli gözlüklere bırakıyor. Bu sayede artık gözlüklerin yüzde bıraktığı kaba görüntüden kurtulup, daha yumuşak hatlar oluşturarak sempatik görünüm elde edebilirsiniz.

Gözlük Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olan en önemli aksesuarımız şüphesiz ki güneş gözlükleridir. Son dönemlerde bolca çeşitli ve değişik tarzı bize bir arada sunmaktadır ama dış görünüşünün yanı sıra dikkat etmemiz gereken birkaç özelliği daha var.

Güneş gözlüğü alırken dikkat etmemiz gereken en önemli özellik koruyuculuğu. Koruyuculuğunun son derece önemli olduğu bu aksesuar ile gözlerinize zarar vermemek için mümkün olduğunca koruyuculuğunun yüksek olmasına dikkat edin.

Koruyuculuğunun yanında dikkat etmemiz gereken bir başka husus ise rahatlığı. Yaz aylarında sıkça ve uzun süre kullandığımız bu aksesuarın rahat ve kullanışlı olması da çok önemli. Son dönemlerde gözlük firmaları ince titanyum ve hafif plastik saplı gözlüklerle gözünüzde yokmuş hissi yaratmaya çalışılıyorlar ve bu sayede hem şık hem de konforlu gözlüklere sahip olabilmenizi mümkün hale getiriyorlar.

 Renkli Camlı Gözlükler

Bu sezon en rövanşta olan gözlük modellerinin başında yer alıyor. Optik firmalarının vitrinlerinde renk renk camlarıyla dikkatleri üzerlerine toplayan gözlükler pembe, mavi, sarı ve daha birçok tonla karşımızda. Kıyafetlerinizi tarz bir şekilde tamamlamanızı sağlayacak olan gözlükleri plajda, ofiste, okulda, sokakta kısaca her yerde kullanabilirsiniz.

 Aynalı Camlı Gözlükler

Bu sezon aynalı camlı gözlükler çok moda! Gümüş, altın ve renkli camlı seçenekleriyle dikkat çekmeyi seven gözlük severlerin favorisi olabilecek nitelikte.

Yuvarlak Çerçeveli Gözlükler

Bu sezonun en çok tercih edilen gözlük çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Yüz şekline kolayca uyum sağlaması sebebiyle bu sene sıkça göreceğimiz modeller arasında.

Retro Desenli Çerçeveli Gözlükler

Klasik tarzı ve nostalji severlerin aşık olacağı cinste gözlükler bu sene ön planda. Vintage kıyafetlerinizle kombinlediğinizde oldukça feminen bir görüntü elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz