2019 Vintage Mayo Modası

0
95

2019 Vintage Mayo Modası

 

Her yıl olduğu gibi mayolar 2019 yılında da oldukça revaçta. Fakat bu yıl sıklıkla gördüğümüz şey 60’lı 70’li yıllara vurguda bulunan vintage mayo modelleri. Eğer siz de geçmişin gösterisinden kendinize alıkoyamıyorsanız ve giydiğiniz her parçayı başka birinin üzerinde görmek istemiyorsanız vintage mayo modasına uyum sağlamaya ne dersiniz? Yazımızda vintage mayo modasının en güzel örneklerinden ve kombinleme fikirlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Vintage mayo modasında kumaş desenleri oldukça etkili. 60’lı ve 70’li yılların puantiye desenini es geçmek olmaz. Lacivert güzel bir mayo modelinin üzerine işlenmiş beyaz puantiyeli desenler vintage mayo modasını baştan yaratıyor. Bu tarz desenleri kırmızı veya daha canlı neon renkler ile kombinlediğinizde hem günümüze entegre etmiş hem de daha genç bir kombin yapmış olacaksınız. Puantiye desenini biraz daha yaşlı ve olgun kişilere yakıştırıyorsanız neon renkler ile kombinlemeyi deneyin. Ortaya bambaşka bir tarz çıkacağından emin olabilirsiniz.

Marine Stili

60’lı ve 70’li yıllarda dergilerin kapaklarındaki kadınların hatta Marilyn Monroe gibi ünlü isimlerin çizgili kumaşlara sahip mayoları tercih ettiğini görmüşsünüzdür. Bu tarz kumaşların kombinleyicisi olarak kırmızı rengi sakın es geçmeyin. Eğer siz de plaj da bakımlı görünmekten hoşlanıyorsanız giyeceğiniz kırmızı sandaletler kullanacağınız kırmızı küpe ve aksesuarlar ile çizgili mayolarınızı çok daha retro bir hale getirebilirsiniz. Plaj çantalarınızı kırmızı renkte tercih edebilir ve siyah beyaz çizgili mayonuz ile harika bir şekilde uyum sağladığını gözlemleyebilirsiniz.

 

Geometrik Desenler

60’lı ve 70’li yıllarda geometrik desenlerin ne kadar popüler olduğunu mutlaka görmüşsünüzdür. Geometrik desenlerin tamamlayıcısı olarak ise biraz daha tarz saç modelleri ile plaja damganızı vurabilirsiniz. Yapacağınız sımsıkı at kuyrukları suya dayanıklı makyajlar ve kullanacağınız bol aksesuarlar ile 60’lı ve 70’li yılların modası olan geometrik desenli mayoları günümüze uyarlayabilir ve tarzınızla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Geometrik desenli mayolar halihazırda zaten gösterişli parçalar olduğu için üzerinize alacağınız şal kimono gibi aksesuarları tek renk ve tül kumaştan tercih etmeyi de sakın ihmal etmeyin. Bu 3 retro stilini de plaja uyarlayıp entegre ederek tüm gözleri üzerinizde çevirebilirsiniz. Emin olun kimseyle pişti olmayacak ve bu yılın modasını geçmiş ile entegre ederek ortaya güzel bir harman çıkartmış olacaksınız. Siz de stiliniz ile fark yaratmak kimseyle pişti olmadan kendi tarzınızı yaratmak istiyorsanız o halde vintage mayo modası tam sizlik.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz