2019 Yılında Modanın İnce Detayları

0
177

2019 Yılında Modanın İnce Detayları

Her yeni yıl olduğu gibi modanın ince detayları sayesinde binlerce farklı tarz ortaya çıkıyor. 2019 yılında hem biraz daha geçmişe dönüş, hem de adeta uzay çağını yaşıyormuşcasına yepyeni trendler bizleri bekliyor. Gelin giyimden, aksesuara, makyajdan, kişisel gelişime bu trendlere birlikte göz atalım, keyifli okumalar..

2019 yılında modanın en ince trendleri vazgeçilmez renkler ile başlıyor. Öyle ki birbirinden farklı neon tonları hiç kullanmadığımız kadar 2019 yılında sık kullanacağız. Hayatınızda hiç neon yeşili veya neon sarısı bir boğazlı kazağınız olmadıysa o halde 2019 yılında edinmenin tam sırası. Çünkü neon renkler, siyah dar paçalı pantolonlar ile birlikte kombinleniyor, hatta altına rugan ayakkabı giyilerek ortaya bambaşka bir tarz çıkartılıyor. Bu akımın en büyük öncülerinden biri olan Bella Hadid’i sık sık neon renkli kışlık kazaklar ile görüyoruz. Sizde kış aylarında bir fark yaratmak veya renk katmak istiyorsanız neon renkli kazakları şimdiden dolabınıza eklemelisiniz.

Transparan

Transparan detaylar aslında her yıl karşımıza çıkıyor olsa da 2019 yılında ekstra olarak önem taşıyor. Gece kıyafetlerinde transparan detaylar ile seksilik ön plana çıkıyor, hatta transparan detaylı gecelikler günlük hayata uyarlanıyor. Bildiğiniz gibi geçmiş yıllarda pijama modasını sokağa taşımak modaydı. Şimdide transparan ve dantelli iç çamaşırlarını hafif bir şekilde kazakların içinden göstermek oldukça trend.

 

Metalik Modası

Özellikle makyajlarda rastladığımız metalik modası bronz tonlar ile birlikte kullanıldığında ortaya 60’lara vurgu yapan bir makyaj görüntüsü çıkıyor. Bronz ve metalik tonlarda bir ruju yine bronz ve kahve tonlarındaki bir far ile kombinlediğinizde ortaya hem grunge denilen tarz hem de 60’lı yıllara vurgu yapan retro bir tarz çıkıyor. Eğer kahverengi gözlerin sıradan olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Metalik bronz renkli farları kahverengi gözler de uygulayarak ortaya bambaşka bir görünüm çıkartabilirsiniz. Kişisel gelişim anlamında da 2019 yılında moda yine bize bir şeyler öğretiyor.

Dolabınızda bulduğunuz birbirinden farklı kıyafetleri birbirleri ile kombinleyerek yeni alışveriş düzenine karşı çıkabilirsiniz. Çünkü 2019 yılında retro giyim, geçmişe dönüş veya uyumsuz parçaları bir arada kullanmak oldukça moda. Bu da bize yaşam tarzı olarak minimalizm akımını hatırlatıyor ve fazla bütçe ayırarak her ay yeni alışveriş yapmaya yönlendirmeden aslında dolabımızda bulunan kıyafetlerimizi tekrar kullanmanıza olanak tanıyor. Kısacası 2019 yılında geri dönüşüm moda diyebiliriz. Kıyafet dolabınızda ki giymediğiniz parçaları tekrar gözden geçirin ve aslında alakası olmayan kıyafetler ile kombinlemeyi deneyin. Ortaya çıkan sonuca belki de siz bile şaşıracaksınız.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz