Afrika Örgüsü Nedir, Nasıl Uygulanır?

0
307

Afrika Örgüsü Nedir, Nasıl Uygulanır?

Genellikle siyahi sanatçıların sıklıkla tercih ettiği Afrika örgüleri günümüzde birçok kişinin favori saç modeli haline gelmiş durumda. Öyle ki geçmişte kimsenin doğru düzgün adını bile duymadığı Afrika örgülerini artık birçok kuaför kendisi yapabiliyor. Kuaförlerde Afrika örgüsünü yapmadan önce bilmemiz gerekenleri yazımızda sıraladık, keyifli okumalar.

Öncelikle Afrika örgüsünün çok kısa saçlara bile uygulanabileceğini ve saçlarınızı istediğiniz kadar uzatılabileceğinizi belirtelim. Yaklaşık 10-15 santimetre saça bile Afrika örgüsü uygulanabiliyor ve belinize kadar uzun örgülü saçlara sahip olabiliyorsunuz. Çünkü Afrika örgüsü saçlar halihazırda kendi mevcut saçlarınızla birlikte örülerek araya sentetik saçlar serpiştiriliyor. Bu da saçlarınızın hem daha dolgun görünmesine hem de daha uzun görünmesine yardımcı oluyor. Peki Afrika örgüsü saçların en büyük avantajı ne? Şüphesiz uzun süre duş almadan yağlı görünüme sahip olmadan kullanılabiliyor olması. Peki Afrika görünümüne sahip saçlar nasıl temizleniyor? Kremsiz şampuanlar ile haftada bir kere saç diplerinizi yıkamanız yeterli oluyor..

Afrika örgüsü saçların saça zararı var mı? Bu konuda çeşitli tartışmalar bulunuyor olsa da elbette Afrika örgüsü saçları kullanırken çoğu zaman saçlarınıza kremsi formüldeki ürünleri uygulayamadığınızdan dolayı mevcut saçlarınınız sertleşebilirlik, hatta sert örgünün yardımı ile saçlarınız kırılabilir. Afrika örgüsü çıkartıldığında saçlarınızın biraz daha matlaştığını veya saç diplerinizde hafif kepek oluşumlarının olduğunu fark edebilirsiniz. Eğer bu durumu tolere edebiliyorsanız Afrika örgüsü saçlarınızı beş, altı ay uzun süre kullanabilirsiniz. Afrika örgüsü saçları kullanırken saç bakımınızı da ihmal etmemiz gerekiyor. Arada bir çıkan saçları yeniden tazeletmek anlamında kuaföre giderek baştan ördürebilirsiniz. Rengarenk Afrika örgüsü saçlara da son dönemlerde sık sık rastlıyoruz. Bu saçların arasına katılan renkli sentetik saçlar yardımı ile elde edilebiliyor.

Mavi, fıstık yeşili veya fosforlu renkler yardımıyla rengarenk örgülere sahip olabiliyorsunuz. Afrika örgüsünü en çok hangi ünlüler tercih ediyor? Başta Kim Kardashian olmak üzere Beyonce’yi sık sık Afrika örgüsü saçlar ile görüyoruz. Ayrıca bu akımın en ünlü öncülerinden biride Rihanna’dır. Görmüş olduğunuz gibi binlerce ünlü kadın birbirinden farklı Afrika örgüsü seçenekleriyle sahne performanslarını sergiliyor. Sizde günlük hayatta Afrika örgüsü saçları kullanmak istiyorsanız en yakın kuaförün yolunu tutabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz