Bakımlı Tırnaklar İçin Tarif Önerileri

0
227

Tırnaklarınızla ilgili sürekli sorun yaşıyorsanız öncelikle doktara giderek kan değerlerinize baktırmanız gerekmektedir.  Vitamin eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa ama buna rağmen sorun yaşıyorsanız sizlere bazı tarifler hazırladık. Aşağıdaki tarifleri uygulayarak tırnak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin Tarif;

Malzemeler

  • 1 diş sarımsak
  • Zeytinyağı

Bir diş sarımsağı bölün. Böldüğünüz sarımsak ile tırnaklarınızı ovalayın. Daha sonra tırnaklarınızı zeytinyağına batırın. Tırnaklarınız zeyinyağına batırdıktan sonra yaklaşık beş dakika bekleyin. Daha sonra tırnaklarını kağıt havlu ile durulayın. Bu tarifi günlük olarak uygulayabilirsiniz. Düzenli şekilde tarifi uyguladığınızda tırnaklarınızın daha güçlü hale geldiğini göreceksiniz.

Tırnak Yeme Sorunu Yaşayanlar İçin Tarif;

  • Tırnak yeme sorunu yaşıyor iseniz, yapmanız gereken ilk şey, eczaneye gidip “acı oje” Acı ojeyi sürekli, düzenli şekilde tırnaklarınıza sürdüğünüzde her tırnağı ağzınıza götürdüğünde ağzınızda yanma hissini etkili şekilde hissedeceğiniz için zamanla tırnak yeme alışkanlığınızdan vazgeçeceksiniz.

Sararan Tırnaklar İçin Tarif;

  • En fazla görülen tırnak sorunlarından başında tırnakların sararması problemi gelmektedir. Eğer siz de sararan tırnak sorunu yaşıyorsanız,
  • Bir adet limonu kesip tırnaklarınızı beş dakika boyunca içinde bekletin. Daha sonra tırnaklarınızı yıkayın. Aynı zamanda limonun tırnakları güçlendirici etkisi olduğundan dolayı bu tarifi haftada 3-4 kez mutlaka uygulayın. Düzenli uyguladıkça tırnaklarınızın artık sararmadığını fark edeceksiniz.

Kat Kat Soyulan Tırnaklar İçin Tarif;

  • Tırnaklarınızda kat kat soyulma sorunu yaşıyorsanız, çeşitli markaların “tırnak sertleştirici” ürünlerini düzenli kullandığınızda yaşadığınız bu tırnak sorununun azaldığını göreceksiniz.

Oje Sürdükten Sonra Bozulan Tırnaklar İpucu;

  • Ojenizi sürdükten sonra günlük hayatın telaşıyla bir baktınız ki ojeniz bozulmuş bu durumu yaşadığınızda hemen tırnaklarınıza “tırnak cilası” sürün. Tırnaklarınıza tırnak cilası uyguladığınızda tırnklarınız, ojenizi yeni sürmüş gibi görünecektir.

Tırnak Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

  • Tırnaklar, bakterilerin en fazla bulunduğu yerlerdir. Bu yüzden tırnak uzunluğu sağlık açısından kötüdür. Tırnak uzunluğunun normal, orta düzeyde olması en sağlıklı olandır. Tırnak temizliği, tırnak sorunlarıyla karşılaşmamanız açısından oldukça önemlidir. Tırnak temizliğinizi yaparken bir diş fırçasıyla günde 3-4 kez tırnaklarınızı sabun kullanarak fırçalayın. Tırnaklarınız iç kısımlarını daha fazla fırçalamaya özen gösterin.
  • Tırnaklarınız, düzenli şekilde temizliği yapıldığında, düzenli, sağlıklı beslendiğinizde ve çeşitli tarifleri uygulayarak bakımlarını yaptırdığınızda daha sağlıklı, bakımlı görünecektir.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz