Başların Püsküllü Belası Olmaya Hazır Olun

0
341

Arkamızda bıraktığımız sezondan itibaren karşımıza çıkan en iddialı trendler arasında yer alan püsküller, sokak modasının vazgeçilmezi arasında yerini koruyor. Favori ayrıntılardan biri olan salaş püsküller, 1920’li yıllarda şık ve gece elbiselerinde tercih edilen, ışıltılı haliyle ortaya çıkmakla kalmayıp 1980’li yıllarda tekrar meydana dönüyor. Fakat püsküllerin bu hali yerini daha bohem ve salaş bir görünüşe bırakıyor. Çoğu öncü markanın elbiselerin yanı sıra aksesuarda da bolca kullandığı püskül detayı kabından taşıyor. Püskül yalnızca etek püskülleri ve ceket kollarıyla sınırlı kalmayıp eldivenlerden çantalara, çizmelerden sandaletlere kadar yerleşmeyi başarıyor.

Kimisi bu şık detayı yüksek topuklu botlar, deri etek uçları gibi kadınsı parçalarla kullanmayı tercih ederken kimisi kürklerle kombine edip asi ve benzersiz bir imaj çizmeyi başardı. Elbette püskül detayı yerli markalarda da sıklıkla karşımıza çıkmakta. Ünlü modacıların çoğu sonbahar-kış koleksiyonlarını püskül detayıyla hareketlendirmeyi sürdürüyor. Ayrıca ilkbahar-yaz koleksiyonlarında da karşımıza çıkan bu detay, modayı yakından takip edenlerin olmazsa olmazı! Oldukça farklı kombinlenebilecek bu ilham verici detay ile en sade kıyafetlerimize bile farklı bir hava katmak mümkün. Püskülü, kıyafet ve aksesuarlarınızda kullanarak kombinlerinize çarpıcı bir hava katabilir, günün her vakti bulunduğunuz her ortamda şık kombinleriniz ile dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Haydi, püskülün nerelerde karşımıza çıktığına bir göz atalım!

GECE DAVETLERİNDE ŞIKLIĞINIZI KONUŞTURUN

Püskülün vazgeçilmezi olan etek ve elbiseleri göz önünde bulundurduğumuzda bizi 1920’lilere götüren bu detayları gece hayatında da sıklıkla kullanabilir ve şıklığın adresini yeniden yazabilirsiniz. Bazen bohem bazen şık bir hava oluşturan püsküller birçok kıyafetin en cool yönünü göz önüne çıkarıyor. Gece elbiselerinde, ayakkabılarda ve çantalarda kendini gösteren püsküller kıyafetlerinizi yaratıcı bir şıklığa doğru taşıyacak. Tartışmaksızın bu cüretkâr görüntünüzle gecenin en şıkı olacak ve tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

RAHAT VE PÜSKÜLLÜ

Püskül detayı şıklığın adresi olduğu gibi rahat kombinlerin de vazgeçilmezi, ille de rahatlık diyorsanız püskülü göz ardı etmenize gerek yok. Bohem ruhuyla alevlenen festival kızlarının gözdesi olan püskül detayı, gerek kovboy botları gerek kovboy şapkalarıyla kombinlenmesi kaçınılmaz hal alıyor. Diyorsanız ki bu göbekler nasıl rahat edecek? Crop-top giymeye çekiniyorsanız bu sorunu bir kenara bırakıp neden püsküllü crop-top denemiyorsunuz? Böylelikle hem güzel olup hem de rahat olarak göbeklere özgürlük sağlayabilirsiniz.

ETEKLERİ PÜSKÜL ÇALIYORDU

Aslına bakıldığında püskül modasının eteklerle birlikte ortaya çıktığını ve bunun beraberinde bütün vücuda yayıldığını söylemek doğru olacaktır. Ortaya çıkan bu püsküllü etekler oldukça kullanılmaya ve tercih edilmeye başlayınca modacılar bu akımı devam ettirebilmek adına püskülleri vücudun her yerine dağıtmaya başladılar. Bir özgüven belirtisi olarak karşımıza çıkan püsküllü elbiseler ve etekler kişiye şık bir görüntü de veriyor.2017 ve 2018 sezonunu kasıp kavuran bu moda trendi gelecekteki yıllarda da izlerini farklı giyim tarzlarında da yansıtacak gibi duruyor.

Kendine güveni olan ve cesaretli kadınların aksesuarlarından eksik etmediği bu ince detaylar, yapacağınız göz alıcı kombinlerle bir bütün halini alıyor. Siz de tarzınızı güçlendirebilir ve aynı zamanda konforu yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz