BB Krem ve CC Kremin Farkı Nedir?

0
88

BB Krem ve CC Kremin Farkı Nedir?

 

En çok sorulan soruların başında BB ve CC kremin farkı yeralıyor. BB vs CC krem ne amaçla kullanılır? İki ürünü birbirinden ayıran en önemli özellikler nelerdir? Satın alırken hangi özelliklere dikkat etmelisiniz? Yazımızda kozmetik severlerin mutlaka okuması gereken bir makale yazısı var. BB ve CC kremin farkları yazımızın devamında, keyifli okumalar.

BB ve CC krem son yılların en popüler ten makyajı ürünlerinden biri. Peki ama fondötenler dururken bu ürünler neden popüler oldu? Dilerseniz ilk olarak buna göz atalım. Bildiğiniz gibi fondötenler genellikle oldukça kapatıcı, biraz daha kalın yapıda ve yüzdeki tüm kusurları örtecek şekilde formülize edilmiştir. Fondötenler özellikle bahar ve yaz ayları başta olmak üzere günlük hayatta pek sık tercih edilmez hale geldi. Çünkü tenin altından gözüken benler ve diğer minik oluşumların gözükmesi ten makyajını yok gibi gösteriyor. Fakat fondöten benlerimiz başta olmak üzere cildimizdeki bütün kusurları kapatıyor ve ortaya doğal olmayan bir görüntü çıkartıyor. Fakat BB vs CC kremler cildimizi orta derecede örtüyor hatta bazıları o kadar az örtücü oluyor ki neredeyse kendi tenimiz gibi duruyor. Peki ama BB ve CC kremi neden satın almalıyız ya da hangisini satın almalıyız?

BB krem

Beauty balm olarak geçen BB krem güzellik balmı olarak adlandırılıyor. Halihazırda mevcut cildinizin renk tonunu ve kusurlarını koruyarak ince bir katman halinde sadece canlılık katmak için kullanılıyor. Bazı  BB kremlerin biraz olsun kapatıcılığı bulunuyor. Fakat çoğunlukla beauty balm yani güzellik balmı denilen BB kremler neredeyse hiç kapatıcılık vermiyor, sadece yüzü ince bir şekilde filtreliyor ve çok ufak kusurları örterek daha canlı bir cilt görünümü çıkartıyor. Bu da günlük hayatta kullanmak için bahar ve yaz aylarında ağırlık yapmaması için birçok kadının tercihi oluyor. Peki CC kremden farkı ne?

 

CC krem genellikle renk düzenleyici yani color corrector olarak bilinmektedir. Eğer cildinizde ufak tefek lekelerden muzdaripseniz ve bunların eşitlenmesi sizin için yeterli olacaksa o halde CC kremlere yönelmelisiniz. Color corrector renk düzenleyici CC kremler hem damarlı görünümü yok ediyor hem de kızarıklıkları nötrlüyor. Burun çevrenizdeki kızarıklıklardan veya cildinizin birkaç ton daha lekeli görünümünden şikayet ediyorsanız BB krem yerine CC kremi tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da cildiniz katman bir şekilde örtülmeyecek ve kendi cildiniz neredeyse ortada olacak. Bu yüzden ekstra örtücü ürünler kullanmak yerine bahar ve yaz aylarında genç kızlara BB veya CC kremler ekstra öneriliyor.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz