Bilinçsizce Yapılan Diyetler Cilt Kalitesini Nasıl Etkiliyor?

0
190

Bilinçsizce Yapılan Diyetler Cilt Kalitesini Nasıl Etkiliyor?

Diyet profesyonel bir ortamda, profesyonel hizmet veren merkezler de uygulamanız gereken bir adımdır. Fazla kilolarınızdan kurtulmak, yağ yakmak veya kilo almak istiyorsanız bunu en sağlıklı şekilde yapmalısınız. Kendi vücudunuzu tanımanız bir yana profesyonel hizmet alarak sizin için en uygun diyet programını belirlemelisiniz. Bilinçsiz yapılan diyetler fiziksel olarak ciddi rahatsızlıklara yol açsa da cilt kalitesini de derinden etkiliyor. Gelin birlikte inceleyelim.

Hızlı Kilo Vermek Cilt Deformasyonu Yaratıyor

Hızla kilo verme ile birlikte ciltte sarkmalar meydana gelebiliyor. Bunun en büyük nedeni yağ dokunun ortadan kaybolması ve cildin elastikiyetini kaybederek sarkmaya başlaması. Özellikle 30’lu ve 40’lı yaşların başlarındaysanız yavaş yavaş kolajen üretiminin düştüğünü söyleyebiliriz. Kolajen cilt elastikiyetini, cilt kalitesini ve cilt gençliğini arttıran en önemli maddelerden biridir.

Kolajen Azaldığında Cilt Elastikiyeti Kaybolur

Cilt kolajen salgılamayı azalttıkça cildinizin elastikiyeti kaybolacak ve dolayısıyla sarkmalar meydana gelecektir. Bilinçsiz yapılan diyetle birlikte hızla verilen kilo yüzünüzde, gıdı bölgenizde, kollarınızda, dekolte bölgenizde ciddi sarkmalara neden olabilir. Bunu önlemek için mutlaka diyetlerinizi spor ile desteklemeli deri sarkmalarının önüne geçmelisiniz. Bilinçsiz yapılan diyetin zararları bununla da sınırlı kalmıyor. Cildinizde donukluk, matlık, ifadesizlik mevcut ise hızla verdiğiniz kilolardan dolayı olabilir. Özellikle düzensiz diyet yapımı cildi şoka sokuyor. Sadece cildiniz değil bütün iç organlarınız adeta şoka giriyor ve hatta koma durumuna bile girebiliyorsunuz.

Yorgun ve Mor Göz Çevresi Hızlı ve Düzensiz Kilo Vermeden Kaynaklanıyor Olabilir

Bilinçsiz yapılan diyetten dönülmesi çok zordur. Cilt kalitesini ciddi anlamda düşüren bu diyetler göz çevresi morarmalarına, göz çevresi halkalarına, göz çevresinde şişliğe, morluğa, yorgun görünüme ve ciltte donukluğa neden oluyor. Peki cildinizi toparlamak için nasıl bir diyet uygulamalısınız, neleri tüketmelisiniz? Elbette profesyonel anlamda alacağınız yardımlarda bu ayrıntılar size söylenecektir. Fakat sebzesiz bir diyet düşünmemelisiniz. Özellikle hafta için en az 2-3 gün yeşil yapraklı sebzeleri sofranızdan eksik etmemelisiniz. Protein almayı eksik etmemelisiniz, ayrıca düzenli sıvı tüketimi de cilt renginizi, sağlığınızı dahi etkileyecek önemli ayrıntılardandır.

 

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz