Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

0
144

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

 

Günümüzde en çok tercih edilen dermokozmetik uygulamalardan biri de şüphesiz botoks. Peki botoksu hangi yaş grubunda kimler tercih etmeli? Botoks hangi bölgelere uygulanabiliyor ve hangi sorunları çözüyor? Gelin birlikte inceleyelim, keyifli okumalar.

Botoksun ilk olarak kullanılma amacı elbette özellikle yüz çevresinde bulunan ince kırışıklıkların görünümünü azaltmak ve kırışıklıkların derinleşmesini önlerken yeni kırışıklıkların oluşmasınıda engellemek. Hal böyle olunca botoksu 25’li hatta 30’lu yaşlarının başında yaptıran birçok kişi bulunuyor. Bu kimilerine göre bir tartışma konusu olsa da güzellik uzmanlarına göre aslında yapılması gereken bir önlem. Çünkü 30’lu yaşların başında halihazırda karışıklıklar meydana gelmeye başladığı için zamanla derinleşiyor. Bu derinleşmeyi önlemek ve kırışıklık oluşumunu engellemek adına özellikle göz çevresine minik botokslar yapılabiliyor. Peki botoks başka hangi alanlarda kullanılıyor? Botoks burun estetiğinde de kullanılabiliyor. Özellikle burun ucu kaldırma gibi işlemlerde botoks tercih ediliyor. Kişinin isteğine bağlı olarak eğer ameliyat olmak veya burun kemiğini kırdırmak istemiyor ise çok basit birkaç dakikalık işlem ile burun ucu botoks sayesinde kaldırılıp şekillendirilebiliyor. Hatta kemerli bir burna sahip olanlar botoks sayesinde daha düz ve düzgün kemerli bir buruna sahip olabiliyor.

Son zamanlarda daha gergin ve daha çıkık bir çene hattına sahip olmak isteyenlerin sayısı da hızla artıyor. Jawline dolgu sistemi sayesinde çene hattına uygulanan botoks çene bölgesini daha sivri ve keskin hatlı bir şekilde gösteriyor. Buda yüz hatlarının daha kemikli algılanmasına ve daha seksi görünmesi yardımcı oluyor. Ayrıca botoks koltuk altına da uygulanabiliyor. Kişinin yoğun terlemesine bağlı olarak terlemesini kontrol altına almak adına hem ellerin içerisindeki ter bezlerine, hem de koltuk altındaki ter bezlerine uygulanarak aşırı terleme sorunu kontrol altına alınabiliyor. Son olarak botoksun en çok tercih edildiği bölgelerden biri de şüphesiz kaş çevresi. Kaşlar yüzümüzün çerçevesi olduğu için en önemli ifade aracımızdır. Zamanla yaşlandıkça kaşlarınızın şekli bozulabilir, özellikle kaş uçları aşağı doğru bakar hale gelebilir. Bunu önlemek için de botoks yardımı ile kaşlar yeniden şekillendiriliyor ve ifadeye bir düzgünlük katılıyor.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz