Boyun Kırışıklıklarını Önlemek İçin Öneriler

0
157

Boyun Kırışıklıklarını Önlemek İçin Öneriler

 

Yaşlanma belirtilerinin ilk belli olmaya başladığı yerlerin başında göz çevresi, eller ve dekolte bölgesi gelir. Dekolte bölgesi, boyun bölgesi bakıma oldukça ihtiyaç duyan ve nemlendirmenin yetersiz olabileceği durumlarda ekstra kırışık görülebilecek bölgelerin başında yer alır. Peki ama boyun çevresinde bulunan kırışıklıklar nasıl önlenir? Yaşlanma belirtilerinin ilk belli olmaya başladığı yerlerden biri olan ve kadınları oldukça estetik gösteren boyun ve dekolte çevresi bakımı için öneriler yazımızın devamında, keyifli okumalar.

Boyun çevresindeki kırışıklıklar ve sarkmaların önlenmesi için uygulayabileceğiniz birkaç egzersizden bahsedelim. Özellikle gıdı oluşumundan şikayetçiyseniz boynunuzda minik birkaç kırışıklık oluşmaya başladıysa bu yöntem sayesinde bunları minimuma indirebilirsiniz. İlk yöntemimiz yüz yogası olacak. Yüz yogası yaparken çenenizi hafif bir şekilde yukarıya kaldırın. Bu bölgedeki kasların gerilmesine yardımcı olacaktır. Ardından dilinizi olabildiğince geriye doğru ittirmeye çalışın. Bu sırada boyun kaslarınızın ne kadar kasıldığına siz bile hayret edeceksiniz. Bu egzersizi ileri geri hareketler yaparak yaklaşık 10 dakika boyunca her gece tekrarlayın. Önemli olan neredeyse hiç çalışmayan boyun kasınızı aktif bir şekilde çalıştırmaktır. Gıdı sorununa gelince yüzünüz için uyguladığınız kremleri boynunuz içinde uygulamayı ihmal etmeyin. Özellikle boyun bölgesine krem uygularken gıdınızı minimuma indirmek adına mutlaka yukarı doğru hareketler yaparak yedirmeye çalışın.

İçeriğinde hyaluronik asit bulunan özel serumlar sayesinde bu minik kırışıklıkların görünümünü minimuma indirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ve özellikle boyun kırışıklığına neden olan en önemli etmenlerden biri de sürekli olarak baş aşağı olacak şekilde çalışmak, mesaj okumak, telefon kurcalamaktır. Bu hem boynunuzun ekstra ağrımasına neden olur, omuriliğinizi rahatsız eder, hem de sürekli aşağı doğru baktığınızdan dolayı gıdı oluşumu ile birlikte boyun kırışıklıkları meydana gelir. Günde 8 veya 10 saat telefonla haşır neşir oluyorsanız veya başınız aşağı olacak şekilde çalışıyorsanız o halde boyun kırışıklıklarınızın çok daha erken görülebileceğini söyleyelim. Bunun önüne geçmek için dikkat etmeniz gereken en önemli şey çeneniz karşıya bakacak şekilde dik bir pozisyonda telefonunuzu kurcalamak veya çalışmak olacaktır.

Boyun için bir diğer önerimiz ise tüm cildinize uyguladığınız yüz bakım kremini, serumları ve en önemlisi güneş koruyucu ürünleri boyun ve dekolte bölgenize de uygulamanızdır. Bildiğiniz gibi nemsiz kalan cilt çok daha çabuk kırışır. Güneş ışınlarına korunmasız kalan cilt ise hem daha çabuk kırışır hem de iz kalabilir. Boyun bölgenizin pürüzsüz, bembeyaz ve en önemlisi kırışıklıksız olmasını istiyorsanız güneş kremlerini dekolte bölgenize de uygulamayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz