Bu Yazıda İdeal Fondötenini Buluyoruz!

0
99

Bu Yazıda İdeal Fondötenini Buluyoruz

 

Makyaj malzemeleri satan kozmetik marketleri gittiğinizde raflarda binlerce farklı ürünün arasından binlerce farklı marka arasından ideal fondöteninizi, ideal ten makyajı ürününüzü seçmekte zorlanıyorsanız o halde bu yazı sizlere ilaç gibi gelecek. Çünkü yazımızda her cilt tipine uygun olacak farklı kombinasyonlara sahip en ideal ten makyajı ürününü bulmanıza yardım edeceğiz. Hadi başlayalım, keyifli okumalar.

Kozmetik marketlere gittiğinizde hangi reyona yöneleceğinizi, nasıl ten makyajı ürünlerini satın alacağınızı bir türlü bilemiyorsanız ve en önemlisi satın aldığınız ürünleri kullanmakta zorlanıyor ve adeta paranızı çöpe atmaktan sıkılıyorsanız o halde yazımızın devamına buyurun.

Yağlı ciltler için fondöten önerileri

Yağlı ciltler gün içerisinde özellikle T bölgesinin yağlanıp fazla yağ üretmesinden ve makyajın kusmasından şikayetçidir. Bunun önüne geçmek için size iki farklı önerimiz olacak. Eğer mat ten makyajlarını seviyorsanız işiniz çok kolay. Çünkü içerisinde pudra bulunan ve uygulandıktan sonra direk pudralaşan ürünler sizin işinizi görecektir. Peki ya hala ışıltılı tenleri seviyorsanız, yani yağlı ciltler ışıltılı fondötenler kullanamayacak mı? Elbette hayır, bunun önüne geçmek için sizlere makyaj bazlarını tavsiye ediyoruz. Gözenek görünümünü küçülten, fazla yağlanmayı kontrol altına alan ve cildinizi matlaştıran makyaj bazları ile ışıltılı ve kuru ciltler için özel olarak üretilmiş fondötenleri bile tercih edebilirsiniz.

 

Kuru ciltler

Kuru ciltlerin en büyük problemi fondoteni, BB kremi uyguladıktan sonra ciltleriyle bir türlü bütünleşmemesi, pul pul görünmesi ve kuruyarak dökülmesidir. Eğer cildinizle tam anlamı ile bütünleşmiş bir fondöten arayışındaysanız sizlere iki önerimiz var. İlki nemlendiricinizi yoğun bir şekilde uygulamak ve mümkün olduğunca nemlendirecek bir makyaj bazından faydalanmak. İkincisi ise ince yapılı ürünleri, ıslak yapıdaki ürünleri kullanmak. Su gibi olan fondötenler akışkan yapıdaki BB ve CC kremler kuru ciltlerin kullanımına çok uygundur. Kuru ciltler makyaja başlamadan evvel ciltlerini güzel bir şekilde nemlendirdiklerinde ve en önemlisi de ciltlerini nemlendirecek makyaj bazları kullandıklarında hemen hemen tüm ten grubu ürünlerini rahatlıkla kullanabilirler.

 

Karma ciltler

Karma ciltlerin en büyük problemi yanakları, alın bölgesi kuru, burun ve T bölgesinin yağlı olmasıdır. Karma ciltlerin her türlü fondötenleri kullanabileceğini söyleyerek yazımıza devam edelim. Çünkü çeşitli makyaj bazılarından faydalanarak ideal fondöteninizi kendiniz yaratabilirsiniz. T bölgesine cildinizini matlaştıracak, gözenek görünümünü küçültecek ve silikon yapıdaki bazları kullanabilir yanak ve alın bölgenize ise daha yumuşak kıvamlı, cildinizi nemlendirerek ten makyajını kusturmayacak nem veren bazları tercih edebilirsiniz. Ayrıca fondöten ve diğer ten grubu ürünlerinizi ıslatılmış makyaj süngerleri ile uygulayarak ten makyajınızın cildinizle daha iyi bütünleşmesini ve tüm gün kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. İşte bu yazıdan faydalanarak sizde artık ideal fondöteninizi bulabilirsiniz. Unutmayın ideal fondöteni bulmak sizi birçok makyaj grubu ürünlerini satın alırken yardımcı olacak ve en önemlisi paranızın çöpe gitmesin engelleyecektir. Artık siz de paranızı çöpe atmadan bir kenara ayırıp kendinize farklı kozmetik malzemeleri satın alabilir ve beğendiğiniz ten grubu ürünü ile yolunuza devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz