Çiçek Gibi Olacaksınız

0
351

Rengarenk çiçekler; kırmızıdan pembeye, pembeden pudraya ve sararan, maviye çalan floral göz alıcı desenler. İlkbahar mevsimi ile birlikte açan ve bir türlü solmak bilmeyen birbirinden güzel  çiçek desen kalabalığı, kendini yazın renkli bahçelerine bırakmak üzere. Elbiseler, ceketler, etek modelleri, elbiseler, gömlekler, pantolonlar işte aklınıza ne gelirse, illa ki üzerine bir çiçek iliştirmek gerektiği hissi veren trend. Sokak modası araştırmasının sonucunda herkesin üstüne konan çiçekler.

Çiçek her zaman barışı, sevgiyi, güzelliği sergilemiştir. Bir af dileme simgesi, bir kutlama, aşkın sessiz dile getirilmesi ya da yüzlerde oluşan gülümseme nedeni olarak da gösterilebilir. Bunca anlamı üstlenen çiçekler yine birçok farklı nedenle bu kez de stilleri ele geçiriyor. Eğer tarz bakımından inceleyecek olursak aslında mutluluk kadar önemli ve derin bir görünümle de buluşmayı vaat ediyor; zarafet. Elbette sade, naif bir görünüm bazen çiçek desenin yoğunluğu ile samimi ve sıcak bir stille de noktalanmıyor değil.

2017-18 Sonbahar/kış modasında da etkisini gösteren çiçek desenleri, yoluna olduğu yerden devam ediyor. İrili ufaklı çiçeklerle birçok parçada hayat bulan desenler, moda haftasının göze çarpanları arasında. İlkbahar ve yaz mevsiminde en çok tercih edilen desen olan bu çiçekli parçalar, 2018 modasında da gardıroplardaki yerlerini korumaya devam edecek.

ELBİSELER ÇİÇEKLENDİ

Mevsim yaz oldu mu elbisesiz bir gün düşünmek neredeyse imkansız bir hal alıyor, ancak biliyoruz ki imkansız diye bir şey yoktur. Kasıp kavuran bu sıcak günlerin yüksek ateşi için her güne farklı  bir elbise seçme hakkımız olsa kimse hayır demez. Üstüne üslük tiril tiril elbiseler üzerine konan çiçek desenleri bunu daha da cazip bir hale getiriyor. Elbette bunun yanında etek ve şort modellerini de unutmamak gerek.

BAHARI KUCAKLAYAN CEKETLER

Mevsim her ne kadar bahar olsa da akşam serinliğindeki esintiler elbette üstümüze bir ceket almayı ihmal ettirmiyor. Bu sebeple de ceket modelleri üzerimize yapışıyor. Çiçek desenli ceketler, bir taraftan kış mevsimini arkada bırakmak diğer taraftan baharı kutlamak için rengarenk seçimlerle oldukça önümüze çıkıyor. Gri ve gudubet günlere inat artık güneşin sıcaklığını hissedip çiçeklerle kucaklaşmak renkli desenlerle iç içe olmak gerekiyor.

FULARLAR DA ÇİÇEKTEN NASİBİNİ ALDI

Ceketin olduğu kadar fular modelleri de yaz aylarına geçişte olmazsa olmaz parçalar arasında yer alıyor. Boynu korumasının yanı sıra verdiği estetik görüntü ile birçok kadın kullanmayı tercih ediyor. Aynı zamanda fular modelleri sezonun trend arasında yerini aldı bile! Bir de üzerinde çiçekler açtı mı, zarifliğinden geçilmez.

Dünyaca ünlü pek çok markanın 2018-19 Sonbahar Kış koleksiyonlarında etkisini gördüğümüz bu çiçek deseni modasını yediden yetmişe herkes kullanıyor. Giyen kişinin olduğu kadar, karşıdaki insanın da içini açan ve herkesi olumlu etkileyen çiçek modası ile bakışları üzerinize çekmeye ne dersiniz?

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz