Cildimdeki Makyajı Asla Arındıramıyorum Diyenler Buraya

0
87

Cildimdeki Makyajı Asla Arındıramıyorum Diyenler Buraya

 

Cildinizdeki makyajı günün akşamında kazıya kazıya çıkartıyorsunuz makyajınızı çıkartırken cildinizi tahriş ediyorsanız hatta makyajınızı yarım yamalak bir türlü çıkartamıyorsanız o halde bir yerlerde yanlışlık var demektir. Makyajını çıkartmakta zorlananlar buraya. Çünkü yazımızda her makyaj malzemesine uygun farklı makyaj çıkarma tekniklerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Yazımızda bahsedeceğimiz yöntemler hayat kurtarıcı. Cildinizi yıpratmadan kaçınacak ürünleri kolayca cildinizden temizleyecek hem vakitten hem de nakitten tasarruf edeceksiniz. Çok fazla ürün kullanımına gerek kalmadan makyaj nasıl derinlemesine arındırılır? Hangi makyaj ürünü ile hangi makyaj temizleme ürünü birleştirilmelidir? Makyaj temizliğinde suya dayanıklı ürünleri kullanıyorsanız o halde buraya pürdikkat. Suya dayanıklı ürünler adı üzerinde su ile çözülmeyen gün boyu cildinizde kirpiklerinizde dudaklarınızda kalan ve en önemlisi kalıcılık vaadeden ürünlerdir. Hal böyle olunca suya dayanıklı ürünleri çıkartmakta bir o kadar zor oluyor..

Çünkü bilinenin aksine her makyaj malzemesini sıcak su ılık su hatta kaynar su çıkartmaz. Özellikle suya dayanıklı makyaj malzemelerini. Suya dayanıklı maskaralarla işe başlayalım. Maskarayı güzel ve doğru bir şekilde çıkartmak kirpiklerinizi korumak adına çok önemli. Sürekli olarak kirpiklerinizi ovuşturarak kirpiklerinizi kopartarak maskaranızı çıkartıyorsanız bir kaç aya kalmadan kirpiklerinizin küstüğünü döküldüğünü aralarında boşluklar olduğunu fark edeceksiniz. Hem kirpiklerinizi korumak hem de gözünüzü yıpratmamak adına suya dayanıklı ürünleri çıkartmak için çift fazlı ürünleri önerelim.

Çift fazlı makyaj temizleme ürünleri içerisinde hem yağ hem de su bulunan ürünlerdir. Birbiri ile karışması için çalkalamanız gerekir. Bu tarz makyaj çıkarıcı suları makyaj diskine döktükten sonra gözlerinizin üzerine koyup biraz bekletin. Yani suya dayanıklı maskaranızın çözülmesine izin verin. Adı üzerinde suya dayanıklı maskara olduğu için suyu yağ formdaki temizleyici ile çözmeniz gerekir. Uyguladığınız yöntem sayesinde maskaranız kolayca çözünecek kirpik kaybına neden olmadan kolaylıkla çıkacaktır. Bu yöntem hem suya dayanıklı eyelinerlar hem suya dayanıklı maskaralar hem de suya dayanıklı ten makyajları ve dudak makyajları için kullanılabilir. Ben tek tek pamuklarla uğraşamam bir bütün olarak makyajımı anında çıkartmak istiyorum diyenleri duyar gibiyiz. O halde makyaj temizleme yağları emrinize amade. Makyaj temizleme yağları cildinizde ovarak kullandığınızda hem cilt bakımınızı yapar özellikle kuru ciltlerin egzamatik problemlerine neden olan faktörleri ortadan kaldırır hem de su ile birleştiğinde süt formuna dönüşerek tüm makyajınızı anında akıtır. Yağ formundaki ürünleri kullanmak için sivilceye akneye meyilli cilde sahip olmamak çok önemlidir. Kuru ciltler için çok daha uygun bir yöntemdir. Birkaç pompa makyaj yağını avuç içlerinizde ısıtın. Göz makyajınızdan başlayarak narin ve nazik hareketler ile ovalayın. Kirpik diplerinizi iyi ovalamayı, kaş makyajınızı iyice çıkartmak adına parmaklarınız yardımıyla kaşlarınıza hafif masaj yapmayı ihmal etmeyin. Dudak makyajını en son çıkartın ve sıra geldi durulamaya. Ilık su yardımıyla bu ürünün süte dönüşmesini keyifle izleyin. Süt formuna dönüşen ürün anında makyajınızı akıtacaktır. Görmüş olduğunuz gibi suya dayanıklı ürünleri bile çok kolay bir şekilde çıkartıyoruz. Peki bu kadar teferruata gerek yok sadece günlük makyajımı çıkartmak istiyorum diyenler için ne yapmalı? O halde misel sular emrinize amade. Misel sular pamuk diske döküldüğünde günlük makyajı kolaylıkla çıkartabilecek güce sahiptir. Bu yöntem cildinizi yormaz germez yıpratmaz. Her üç yöntemde de farklı yöntemlerden bahsettik. Sizde cildinizi kirpiklerinizi gözlerinizi yıpratmadan bu yöntemleri deneyerek makyajınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz