Cildiniz İçin En Büyük İyilik Gece Bakımı!

0
218

Cildiniz İçin En Büyük İyilik Gece Bakımı!

Günlük bakım ritüellerinizi tamamladıktan sonra sıra geldi akşam bakımına.. Özellikle 20 li yaşlardan sonra gece bakımı atlamamanız gereken adımlardandır. Gece bakımı cildiniz için yapabileceğiniz en büyük iyiliktir, çünkü cilt kalitenizi artırır ve cilt sorunlarınızı büyük ölçüde çözer!

Gece Bakımına Zaman Ayırmak Cilt Kalitenizi Artırır!

Akşam bakımı için eminiz 5-10 dakikanız vardır. Akşam bakımında eve gelir gelmez cildinizi temizlemeniz çok önemli. Eğer suya dayanıklı ürünler kullandıysanız, çift fazlı yani içerisinde hem yağ, hem su bileşeni olan maskaranızı, göz makyajınızı kolay bir şekilde çıkartabileceğiniz ürünleri kullanmanızı öneriyoruz. Göz makyajınızı çıkartırken sağa sola çekiştirmek hem göz çevrenizi yıpratır, hem de kirpik kaybına neden olur. Bunun önüne geçmek için çift fazlı makyaj temizleme sularını eskilerin yani pamukların üzerine dökerek göz kapaklarınızda bir süre bekletin. Bu süre zarfında göz makyajınız çok daha kolay bir şekilde çözülecek ve göz makyajınızı daha kolay bir şekilde çıkartabileceksiniz. Böylece hem göz çevrenize zarar vermemiş, hem de kirpik kaybetmemiş olacaksınız.

Cildinizi Sadece Temizleme Mendilleri İle Temizlemeyin! Cildiniz Su İle Buluşsun!

Sadece çift fazlı makyaj temizleme suları ile cildinizi tamamen temizleyebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Mutlaka favori yüz temizleme jeliniz ile cildinizi su ile temizlemeyi de ihmal etmeyin. Gece bakımında serum kullanımı çok önemlidir. Serum kullanımını ilk adım olarak düşünebilirsiniz. Serum kullandıktan sonra uygulayacağınız nemlendirici cildinizin çok daha alt tabakalarına işleyeceği için oldukça faydalı olacaktır.

Cildinize Masaj Yaparak Yaşlanma Belirtilerini Büyük Oranda Erteleyebilirsiniz!

Serumu birkaç dakika masaj yaparak cildinize uyguladıktan sonra üzerine favori nemlendiricinizi uygulayın ve mutlaka göz çevresi kreminizi de sürmeyi ihmal etmeyin. Kan dolaşımı artan cilt uyarılır ve daha fazla çalışır. Hatta abartmamak şartı ile cildinize birkaç çimdik atmaki hafifçe tokatlamak ekstra uyarılmasını sağlar ve kan dolaşımını artırır. Cildiniz çalıştıkça sarkmalar minimuma iner! Böylece pratik bir şekilde gece bakımınızı yapmış ve sabaha mükemmel bir cilt ile uyanmış olacaksınız. İşte tembeller için pratik ve minimal cilt bakım önerileri bu şekilde.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz