Dar Kot pantolonu Genişletmenin Püf Noktaları

0
384

Dar Kot pantolonu Genişletmenin Püf Noktaları

Bazı kot pantolonlar üzerimizde tamamen yapıştığında fiziğimizi oldukça güzel ve fit gösteriyor. Fakat bu kot pantolonları giymek kim zaman zor olabiliyor.. Özellikle ufak bir iki kilo aldığımızda bile bu kot pantolonların içine giremiyoruz. Peki ama dolabımızda bulunan, belki de en sevdiğiniz kot pantolonun içine girmek mümkün mü? Dar kotlar nasıl genişletilir gelin birlikte öğrenelim, keyifli okumalar..

Kumaşın Esnekliğini Sağlamak

Dar pantolonları genişletmek için en bilinen yöntemlerden biri kot pantolonunuzu giyebildiğiniz noktaya kadar giydikten sonra spreyli bir şişenin içerisine su koyup pantolonunu ıslatmak.. Evet kulağa biraz çılgınca geliyor ama pantolonunuz ıslandıkça genişleyecek ve daha yukarıya çıkartabileceksiniz. Bacaklarınızın kot pantolona girdiği noktaya kadar olan kısmın etkisiyle kot üzerinizde genişleyerek kuruyacak ve böylece dar kot pantolonun bir nebze olsun genişlemiş olacaktır. Kısacası kot pantolonun üzerinizdeyken kuruması ile kotunuz 1-2 beden genişleyecektir.

Likralı Kumaşı Esnetmek

Diğer bir yöntem ise kot pantolonunuz yıkadıktan sonra esnetme hareketleri ile kotunuzu genişletmeye çalışmaktır. Özellikle likralı kot pantolonlar 1-2 bedene kadar genişlemeye müsaittir. Kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra likralı kot pantolonlar çekerek daralır. Fakat kotunuzu kuruması için asmadan evvel özellikle paça ve kalçalarının kısımlarına elinizin yardımı ile hafif baskı uygulayarak sağa sola çekiştiriseniz kotunuz genişleyerek kuruyacaktır. Fakat bu esnetme hareketlerini hafif bir şekilde yapmanızı öneriyoruz. Aksi halde kotunuzun formuna zarar verebilirsiniz.

Likralı kotlar uzun süre kullanıldığında esner. Sizde bu esnemeyi hızlandırmak adına kotlarınızı asmadan evvel sağa sola çekiştirerek daha çabuk esnemesine yardımcı olmuş olacaksınız. Kurduktan sonra kotunuzun bir beden büyüdüğünü fark edeceksiniz. Bu esnetme işlemini sürekli tekrarlamamanızı öneriyoruz, aksi halde kotunuzun modelinde sarkmalar ve bozulmalar meydana gelebilir ve hatta fazla esneyerek yırtılabilir.

Sizde en sevdiğiniz kotlarınızdan hemen vazgeçmek yerine birkaç beden büyüterek kullanmaya devam edebilirsiniz! Fakat unutmayın fazla dar kotlar özellikle bağırsak ve mide problemlerine yol açıyor, kan dolaşımını engelliyor, hatta bacak ağrılarına bile sebep olabiliyor. Bu tarz kotları genişletmeden giymeniz sağlığınız açısından zararlı olacağı gibi uzun vadede iskelet sisteminizi bile etkileyecektir.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz