Denim Pantolon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
235

Denim Pantolon Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Birçok kadının sıklıkla tercih ettiği kot pantolon rengi açık mavidir. Fakat açık mavi kot pantolonun rengi sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Eğer kilolarınızı geri plana atmak ve daha ince bacaklara kavuşmak istiyorsanız o halde siyah veya daha koyu renkli kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Bildiğiniz gibi kot pantolonların yırtık modelleri, nakış işlemeli hatta inci işlemeli modelleri bile bulunuyor. Bu tarz kot pantolonları tercih etmek kombinlerinizi daraltacak ve çok daha az kullanmanıza neden olacaktır..

Günlük Kullanıma Uygun Denim Pantolonlar Nasıl Olmalı?

Eğer günlük kullanıma uygun, birbirinden farklı bluzlerle, tuniklerle, tişörtlerle ve gömlekler ile kombinleyecek klasik joker bir kot pantolon arıyorsanız detaysız düz olmasına dikkat etmelisiniz. Dikiş kısmı düzgün üzerinde nakış işlemesi ve yırtık detayı bulunmayan kot pantolonları hemen hemen her kombinle uyum sağlayarak kullanabilirsiniz. Gece ve gündüz kullanımına uygun olacak bir kot pantolon arayışındaysanız, kumaşının ekstra kaliteli streç formda olmasına dikkat etmelisiniz. Bu tarz kumaşlar yıkadıkça eskimek yerine kendini çekerek yeni alınmış gibi görünecektir..

Gece Kullanmak İçin Daha Kaliteli Denim Kumaşları Tercih Edin

Bu tarz kumaşları stiletto ayakkabılar, topuklu ayakkabılar ile kombinleyerek üzerine şık bir parça ile uyum sağladığınızda gece kullanımına da uygun olacaklardır. Örneğin kot pantolonun üzerine şifon şık bir bluz, ipek bir kumaştan yapılmış tişört veya kaliteli bir triko giydiğinizde gece kullanımına da uygun olacaktır..

Yüksek Bel Denim Pantolonlar

Yüksek belli kotları tercih ederken bel kısmını ön plana çıkartacağından dolayı bel kısmını ekstra sıkmayacak kemer kullanımına uygun kot pantolonları tercih etmeniz hareket kabiliyetini de kısıtlamayacaktır. Bildiğiniz gibi dar kıyafetleri giymek dolaşım ve hatta sindirim sisteminde ciddi sorunlara neden olmaktadır. Bu yüzden kot pantolonun hareket kabiliyetinizi kısıtlamadığından ve sizi rahatsız etmediğinden emin olun. Belinizin inceliğine ekstra vurgu yapmak isterseniz kemer detayından faydalanabilirsiniz. Kot pantolonunuzun bel kısmını örtmeyecek kısa crop bluzler veya uzun kazakları kotunuzun içine sokmak işe yarayacaktır. Böylece kemer detayı gözükecek, tüm gözler belinize çevrilecektir.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz