Doğal Taşların Psikoloji Üzerindeki Etkileri

0
174

Doğal Taşların Psikoloji Üzerindeki Etkileri

Hem aksesuar olarak, hem de doğal taşların psikolojimiz üzerine etkisini değerlendirmek için  doğal taşları kullanmayı seviyorsanız o halde bu yazı tam sizlik. Yazımızda birbirinden farklı taşların insan psikolojisine etkilerinden bahsettik, keyifli okumalar.

Doğal taşların gücüne inananlardansanız mutlaka akik taşını duymuşsunuzdur. Akik taşı özellikle çabuk heyecanlanan, modu çabuk düşen, adeta aurasını çeken insanlar etrafında olduğunda mutsuz olan insanların yanında bulundurması gereken bir taştır. Akik taşı insana huzur verir. Ayrıca doğru kararlar alınmasına yardımcı olur. Eğer yıldızınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız veya nazara inanıyorsanız mutlaka akik taşını yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz. Dilerseniz küpe veya kolye olarak, dilerseniz yüzük veya tesbih olarak akik taşından yapılma aksesuarları yanınızda bulundurduğunuzda nazardan, kötü enerjilerden ve olumsuzluklardan bir nebze olsun uzak kaldığınızı fark edeceksiniz.

Akuamarin

Akuamarin taşı özellikle psikolojik anlamda zorluk yaşayanların, uyumakta zorlananların ve için sürekli huzursuzluk kaplayanların yastığının altında bulundurması gereken taşlardan biridir. Akuamarin taşı çevredeki kötü enerjiyi temizler ve çok daha çabuk uykuya dalmanıza  yardımcı olur. İçinize huzur verirken aynı zamanda metabolik bozukluklara da iyi gelir. Eğer uyku probleminden doğan anksiyete bozukluğunuz var ise akuamarin taşını kolye veya küpe olarak kullanabilir, mümkün olduğunca kafa bölgenize yakın tutmaya çalışabilirsiniz. Çünkü akuamarin taşı halihazırda beyin dalgalarını etkiliyor ve sizleri daha olumlu düşünmeye sevk ediyor. Akuamarin taşını yastığınızın altında bulundurarak daha verimli bir uyku yaşayabilirsiniz.

 

Ametist Taşı

Ametist taşı doğadaki en pozitif enerji yayan taşlardan biridir. Görüntüsü itibariyle harika bir taş olan ametist taşını aksesuar olarak birçok kişinin kullandığını görürsünüz. Ametist taşının en büyük etkisi depresyona iyi gelmesi ve düşünceleri temizlemesidir. Eğer uzun süre içinden çıkamadığınız problemler kafanızı yorduğunuz sorunlar var ise nihayete ulaştırmak ve kendinizi biraz olsun dizginlemek için ametist taşının pozitif gücünden faydalanabilirsiniz. Ayrıca ametist taşı da tıpkı akuamarin taşı gibi depresyona ve uykusuzluğa iyi gelmektedir.

Kaplan Gözü

Nazara inanan biriyseniz kaplan gözünden oluşmuş bir aksesuarı yanınızda taşımanız kendinizi daha güçlü, kuvvetli ve iradeli hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca kaplan gözü taşı astım ve iltihaba çok iyi gelmektedir. Kan dolaşımını düzenleyen kaplan gözü taşı aynı zamanda öksürüğe de iyi gelmektedir. Sizde taşların mucizevi etkilerinden faydalanmak istiyorsanız ve pozitif enerjiye inananlardansanız mutlaka birkaç tane doğal taş alarak etkilerine şahit olmalısınız Belki de aradığınız mutluluğu ve enerjiyi doğal taşların gücünde bulacaksınız.

 

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz