Dudak Dolgusu Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

0
109

Dudak Dolgusu Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

 

Eğer aklınızda dudak dolgusu yaptırmak ve yaz aylarına çekici dolgun dudaklarınızla başlamak var ise o halde yazımızı mutlaka okumalısınız. Yazımızda aklınıza takılan soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Dudak dolgusu nedir? Nasıl uygulanır ve kalıcılığı ne kadardır? Gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar.

Öncelikle bilinen en büyük yanlışlardan biri dudak dolgusunun kalıcı olduğunun zannedilmesidir. Dudak dolgusu silikon ile karıştırılmamalıdır. Dudak dolgusu dudağa hyaluronik asit uygulamasından ibarettir. Yani bu asit vücudumuzda zaten bulunan bir maddedir. Dolayısıyla tamamen eriyecek uzun süre kalıcı olmayacak bir maddedir. Hyaluronik asit uygulaması hem dudağımızdaki çizgilerin görünümünü minimuma indirir, dudağınızı gerginleştirir ve pürüzsüz gösterir hem de enjekte edilen oranına göre dudaklarınızı dolgunlaştırır. Ayrıca dudak dolgusunda bilinen bir başka yanlış ise dudak dolgularının yapay bir görüntü vereceğidir. Bu tamamen sizin ne kadar dolgun dudaklara kavuşmak istediğinizde alakalı bir unsurdur..

Eğer fazla bir dolgun dudak istiyorsanız elbette bunun hafif bir yapay görüntüsü olacaktır. Fakat her dudağa farklı oranda uygulaması yapılmaktadır. Bu yüzden dudak dolgularının tamamı yapay bir görüntü oluşturmaz. Bir diğer sorulan soru ise dudak dolgularının kalıcılığı ne kadardır. Dudak dolguları uygulanan işleme, kişiye ve uygulanan hyaluronik asitin vücudunuz tarafından emilip emilmesine göre değişiklik gösterir. Genel anlamda dudak dolgularının kalıcılığı 5 ay veya 1 yıl arası olabilir. Metabolizmanızın nasıl çalıştığı, nasıl bir hyaluronik asit uygulandığı ve doktorunuz bu noktada oldukça önemli. Peki dudak dolgusu eridikten sonra nasıl bir görüntü oluşuyor? Dudak dolgusu eridikten sonra doğal eski dudaklarınıza geri kavuşuyorsunuz. Yani hiç yaptırmamış gibi görünüyor. Bu yüzden dudak silikonu ile dudak dolgusu asla birbirine karıştırılmaması gereken konulardandır.

 

Dudak dolgusu yaparken acıtıyor mu?

Dudak dolgusu yapılırken dudağa her ne kadar uyuşturucu kremler sürülürse sürülsün bir miktar acı hissediliyor. Çünkü kan akışının en fazla olduğu yerlerden biri olan dudak çevresi oldukça hassastır.

 

Dudak çevresindeki morluklar uzun süre kalıyor mu?

Doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak çeşitli kremlerden ve buz kompresinden faydalanırsanız dudaklarınızda ki şişlik ve morluk yarım saat bir saat içerisinde kaybolacaktır ve dudak dolgusu 2 ila 3 gün arasında oturacak kendini bulacaktır. Dudak dolgusu yaptırmak isteyenler için çeşitli püf noktalarından ve en çok merak edilen sorulardan bahsettik.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz