Dudaklar İçin Özel Bakım Peelingi Tarifi

0
111

Dudaklar İçin Özel Bakım Peelingi Tarifi

Dudak sağlığı hem estetik açıdan hem de bakterilere yakalanmamak açısından oldukça önemli. Sizin de dudağınız mevsim geçişlerinden çok etkileniyor, soyuluyorsa ve en önemlisi kurulukları kanatmaktan kendinizi alıkoyamıyorsanız bu tarifi deneyin!

Özel peeling tarifi

Dudaklarınızda ki ölü derileri parmaklarınız yardımıyla soymak ısırarak koparmaya çalışmak dudaklarınıza ekstra zarar verebileceği gibi kalıcı izlere de neden olabilir. Dudak her ne kadar kendini yenileyen ve onaran bir organ olsa da kalıcı derin yaralar dudaklarda maalesef kalıcı izler yaratır. Bunun önüne geçmek için kuruluklarınızı daha doğal bir yöntemle gidermeyi deneyin. İhtiyacınız olan içerikler bir miktar zeytinyağı, biraz bal ve biraz toz şeker. Zeytinyağı ve balın cildi ne kadar ne nemlendirdiğini hepimiz biliyoruz. Özellikle bal acıyı dindirmeye kızarıklığı yatıştırmaya ve uygulanan bölgenin daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor. Zeytinyağı ise doğal bir kayganlaştırıcı yaratıyor peelingin acıtıcı etkisini minimuma indiriyor. Şeker ise ince granülleri sayesinde dudaktaki ölü derilerden arınmanız için birebir. Bulabiliyorsanız esmer şeker de kullanabilirsiniz. 3 ürünü macun kıvamına gelinceye kadar birbiri ile karıştırın. Parmağınıza biraz aldığınız ürün ile dudak çevrenizi güzelce ovalayın. Bu ovalama işlemi sırasında nazik davranmaya, dudaklarınızı incitmemeye ve hırpalamamaya özen gösterin. Halihazırda hassas ve kanayan dudaklarınız var ise bu işlemi çok daha hassas yapmalısınız. İşlemi uyguladıktan sonra dudaklarınızı güzelce durulayın ve olabildiğince en yoğun bir balmı çok kalın bir tabaka halinde dudaklarınıza uygulayın.

Bu biraz rahatsız edici olabilir. Bu yüzden bu rutini gece uygulayabilirsiniz. Dudaklarınızda çok kalın bir tabaka halinde bıraktığınız ürünü emmesi için izin verin. Birkaç saat dudağınızda kalan ürün dudağınızın kuruluğuna bağlı olarak tamamen emilecektir. Kalan dokulu malzemeyi ise bir peçeteye emdirerek fazlasını alın. Bu işlemi haftada bir gün tekrar ederek çok daha yenilenmiş çok daha hızlı iyileşen kurulukları giderilmiş dudaklara kavuşabilirsiniz. Son olarak uzun süre likit mat ruj kullanımına ara verin. Likit mat rujlar yerine dudaklarınızı kremsi formdaki rujlar ile renklendirebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde dudaklarınız eski canlılığına kavuşacak ve kurulukları giderilecek.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz