Elbise Dolabını Daha Uzun Süre Toplu Tutmak İçin Öneriler

0
123

Elbise Dolabını Daha Uzun Süre Toplu Tutmak İçin Öneriler

 

Elbise dolapları her zaman evin içerisinde ilk dağılan yerlerden olmuştur. Kimi zaman aceleniz varken elinizi attığınız da aradığınız kıyafeti bulamamanız, kimi zaman acilen dışarı çıkmanız gerektiğinde asla istediğiniz kombini yapamamanız ve en önemlisi kıyafetlerin artık dolaptan taşması, sığmaması sorunu ile birlikte dolabın dağınıklığı günden güne artar. Peki ama kıyafet dolaplarını uzun süre toplu tutmak için püf noktaları nelerdir? Yazımız da bir kere düzelttiğiniz dolabınızı uzun süre derli toplu tutmanız için çeşitli püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Kıyafetlerinizi renklerine göre ayırın

Elinizi attığınızda kıyafetlerinizi rahatlıkla bulabilmeniz için mutlaka renk uyumuna göre kıyafetlerinizi ayırın. Örneğin sürekli siyah giyen biriyseniz sadece siyah kıyafetlerinizi bir kenara katlayıp koyabilir beyazlarınızla renklilerinizi ayrı katlara yerleştirebilirsiniz. Keza pastel tonları, daha sert tonları veya dokusu daha farklı kıyafetleri aynı bölümlere yerleştirerek birbiriyle kategorize edebilirsiniz.

Kıyafetlerinizi mevsimlere göre ayırın

Yazlık ve kışlık kıyafetlerinizin bir arada olması hem dağınıklık yaratır hem de fazla kalabalıktan dolayı aradığınız kıyafetleri bulamamanıza neden olur. Bunun önüne geçmek için kıyafetlerinizi yazlık ve kışlık olmak üzere mutlaka devirdaim yaparak değiştirin. Bahar aylarına girdiğinizde kışlıklarınızı katlayıp bir kenara kaldırın veya kutulara koyarak baza gibi yerlere yerleştirebilirsiniz. Kışlık kıyafetlerinizi kaldırdığınızda geriye kalan kıyafetler sadece mevsimlik kıyafetler olacağından dolayı gözümüze çok kalabalık gelmeyecek ve aradığınız kıyafeti hemen bulmuş olacaksınız. Üstelik küçük dolaplar da bu harika bir iş çıkartıyor. Aşırı kalabalık ve fazla gelen kıyafetler ne kadar toplu tutarsanız tutun dolabınıza sığmayacaktır. Bu yüzden mevsimsel olarak kıyafetleri devirdaim yapmak ve sürekli düzenlemek iyi iş görecektir.

 

Elbiseler, ütülenecekler ve gömlekleri bir kenara ayırın

Asılacak kıyafetlerinizin tamamını bir kenara ayırın. Tüm gününüzü ütü yapmaya ayırarak bütün kıyafetlerinizi ütüleyebilir ve bu şekilde askılara yerleştirebilirsiniz. Askılara yerleştirirken ilk başa uzun elbiseleri daha sonra orta boy ve kısa elbiseleri en sona da gömleklerinizi asın. Bu dolabınızda düzenli bir görünüm yaratacak ayrıca kıyafetlerinizi koyu renkten açık renge doğru dizerek de bir uyum yakalamış olacaksınız.

 

Ayakkabılar nasıl düzenlenir?

Eğer ayakkabılarınızı da elbise dolabında tutmaktan hoşlanıyorsanız içi gözüken şeffaf kaplardan almanızı öneriyoruz. Bu tarz ayakkabı kapları günümüzde satılıyor. Şeffaf olması ise aradığınız ayakkabıyı anında bulabilmenize yardımcı olacak. Tıpkı kışlık ve yazlık kıyafetler de olduğu gibi yazlık ve kışlık ayakkabılarınızı da ayırmayı ihmal etmeyin. Böylece aşırı kalabalıktan kaçınmış, elinizi attığınızda aradığınız ayakkabıyı bulmuş ve rahatlıkla kombinlenmiş olacaksınız. Takılarınızı ve parfümlerinizide kıyafet dolabınıza en yakın dolabın üzerinde bulundurmayı ihmal etmeyin. Böylece anında hazırlanıp dışarı çıkabilmeniz için saniyeler bile yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz