Ev Ortamında Ağda Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
132

Ev Ortamında Ağda Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ağda birçok kadının kıllarını temizlemek için başvurduğu en temel yöntemlerden biri. Çünkü ağda kılları kökünden alıyor ve mümkün olduğunca geç bir sürede çıkmasına yardımcı oluyor. Elbette ağda yapmanın birbirinden farklı püf noktaları var. Fakat yazımızda özellikle ağda yaparken dikkat etmeniz gereken yöntemlerden bahsettik, keyifli okumalar..

Ağda İçin En Uygun Zemin

Ağda yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey elbette açık yara, tahriş ve kızarıklığın bulunduğu noktalara ağda uygulamamaktır. Çünkü bu tarz noktalarda halihazırda kızarık veya alerjik bir cildiniz var ise ağdanın yaratacağı çekme etkisi ile deriniz ekstra deforme olabilir. Keza egzamatik cilde sahipseniz asla ağda yapmanızı önermiyoruz. Deri tabakasının yüzeyini de hafif bir şekilde aldığından dolayı ağda hassas ciltler için asla önerilen bir kıl temizleme tekniği değildir..

Hassas Bir Cilde Sahipseniz..

Bunun yerine hassas temizleyicilerden veya tüy dökücü kremlerden faydalanabilirsiniz. Ağda yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus cildinizin tamamen kuru olmasıdır. Çünkü ağda kuru cilde tam olarak yapışır ve kılları kökünden alır. Eğer cildinizde herhangi bir ıslaklık veya yağlılık belirtisi var ise ağda cildinize yapışmayacak ve kıllarınızı almayacak hatta kıllarınızı kopartarak kıracaktır. Bu da kıl batıklarına neden olacak ve ileriki dönemlerde sizleri zora sokacaktır. Ağda yaparken ağdanın tutuşunu arttırmak istiyorsanız pudra kullanabilirsiniz. Örneğin bacağınızı ağda yapacaksanız ve bacağınızdaki nemliliği gideremiyorsanız o halde bacağınızı ekstra kuru hale getirmek ve ağdanın tutuşunu arttırmak için bebek pudrasından faydalanabilirsiniz. Bir miktar bebek pudrası ile bacaklarınızı güzelce ovalayın..

Ardından ağdayı yapıştırın ve hızlı bir hareketle çekin. Kıl köklerinin tamamen kökünden alındığını, batık oluşumunun yaşanmadığını ve en önemlisi uzun süre gidecek pürüzsüzlüğü keyfini çıkardığınızı fark edeceksiniz. Peki ağda sonrası bakım ve temizlik nasıl olmalı? Ağda kalıntılarını temizlemek için asla su kullanmamanızı öneriyoruz. Çünkü ağda su ile birleştiğinde ekstra donacak ve canınızı açacaktır. Bunun yerine yağlı mendiller ve yağlı temizleyiciler ile ağdayı tamamen çıkarttıktan sonra ılık bir duş alıp cildinizi bolca nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz