Evde Afro Saç Dalgası Nasıl Yapılır?

0
194

Evde Afro Saç Dalgası Nasıl Yapılır?

 

Afro saç dalgası genellikle siyahi kadınların tercih ettiği fakat son dönemde popüler isimlerinde sıklıkla konserlerinde uyguladığı harika bir saç modeli. Afro saç dalgasını diğer saç dalgalarından ayıran en önemli özellik çok kısa ve çok sık kıvrımlara sahip olması. Bu kıvrımlar sonucunda afro saç dalgası bonus saç denilen etkiye sahip oluyor. Afro saç dalgası hem çok seksi hem de kalıcı. Ayrıca her ortama uyum sağlıyor. Spor kıyafetler giydiğinizde günlük hayatta özel bir yere özel bir davete giderken afro saç dalgası ile tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Yazımızda kuaföre gitmeden ev ortamında afro saç dalgasını nasıl yapabileceğinizden bahsettik, keyifli okumalar.

Afro saç dalgasını yaparken ihtiyacınız olan ürünler ile işe başlayalım. Pipet, lastik ve bir saç fırçası. İhtiyaca göre kuru saçlar için nemlendirici bir saç ürünü. Afro saç dalgasını yaparken ilk işlem olarak saçlarınızı biraz ıslatın. Böylece afro saç dalgasını çok daha rahat tutamlara ayırıp sarabileceksiniz. Pipetin çevresine ince bir saç tutamını alın ve iyice sarın. Pipeti ikiye bükerek lastik ile tutturun. Bu şekilde tüm saçınızı sarın. Tutamları ince şekilde almaya eşit almaya ve sarma işlemini sağlıklı bir şekilde yapmaya özen gösterin. Pipetin çevresine saçlarınızı sararken sıkı bir sargı olduğundan emin olun. Lastikle sabitlediğiniz saçlarınızı bu şekilde 24 Saat bekletin.

Gece yatarken bu işlemi yapmanız çok daha pratik olacaktır. Kuru saçlar bu işlemi yaparken nemlendirici bir saç ürününü saçlarına uygulayabilir. 24 saat sonra veya ertesi sabah afro saç dalganız hazır. Pipete sarılmış saçlarınızı nazikçe çıkartın. Asla bir tarak yardımıyla taramayın. Bu saçların elektriklenmesine neden olur. Parmaklarınız yardımıyla saç diplerinizi iyice karıştırarak dalgaların ekstra belli olmasını sağlayın. Avuç içinize 3-4 damla saç bakım yağını damlatın ve saçlarınızın uç kısımlarına bolca uygulayın. Dilerseniz bir fön makinesi ile saçlarınızı öne atarak biraz daha kabarmasını sağlayabilirsiniz. İşte afro saç dalganız hazır. Bu saçı iki üç gün boyunca bozulmadan kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz