Göz Şeklinize Uygun İdeal Eyeliner Çekme Önerileri

0
199

Göz Şeklinize Uygun İdeal Eyeliner Çekme Önerileri

 

Eyeliner makyajın vazgeçilmez adımlarından biri. Öyle ki dar göz kapaklarını daha geniş gösterebilecek, düşük göz kapaklarını daha kalkık gösterebilecek, birbirinden uzak veya yakın gözleri eşit gösterebilecek kadar mucizevi bir güce sahiptir. Tabii ki doğru kullanıldığında. Sizin göz şeklinize uygun eyeliner çekme yöntemi hangisi? Merak ediyorsanız yazımızın devamına buyrun, keyifli okumalar.

 

Düşük ve Dar Göz Kapaklarına Sahip Olanlar Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Eyeliner çekerken en çok zorlanan kişiler muhtemelen düşük göz kapaklarına veya biraz daha etli göz kapaklarına sahip olan kişilerdir. Bu tarz kişiler eyeliner çekerken oldukça dikkatli olmalıdır. Mümkün olabildiğince ince uçlu bir eyeliner fırçası kullanmaya özen göstermelidir. Çünkü zaten dar olan göz kapaklarınızın tamamına kalın bir eyeliner uygularsınız göz makyajınız sadece eyelinerden ibaret görünecek ve uyguladığınız farlar kendini belli etmeyecektir. Ayrıca bu yöntem göz kapaklarınızın daha dar ve daha kısık görünmesine neden olacaktır. Peki dar ve düşük göz kapağına sahip olan kişiler nasıl eyeliner çekmelidir? Uygulayacağınız ilk adım eyelinerinizi belirlemektir. Keçe uçlu eyelinerler çok daha kolay kontrol edilebildikleri için keçe uçlu eyelinerlardan faydalanabilirsiniz. Kirpik dibinize incecik yerleştirdiğiniz eyelineri hafif bir şekilde kirpik ucuza değin uzatın. Göz kapaklarınızın bitiş kısmına çok büyük bir kuyruk çizmemeye dikkat edin. Çizeceğiniz uzun kuyruklar göz kapağınızı daha düşük gösterecektir. İncecik çekeceğiniz sadece kirpik diplerini belirleyeceğiniz eyeliner görüntüsü hem göz makyajınızın daha da ön plana çıkmasına yardımcı olacak, hem de düşük göz kapaklarınızı daha kalkık gösterecektir.

Birbirinden Uzak Gözler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Eğer iki gözünüzün arasındaki mesafe birbirinden oldukça uzak ise o halde eyeliner ile bu görüntüyü minimalize edebilirsiniz. Birbirinden ayrı göz kapaklarını birbirine daha yakın göstermek için göz pınarlarınızdan başlayan bir eyeliner görünümü tercih etmelisiniz. Bu gözlerinizin birbirine daha yakın görünmesini sağlayacak ve gözleriniz eşit şekilde göründüğünden yüz proporsiyonunuz daha eşit görünecektir. Bu da yüzünüzün daha orantılı görünmesine yardımcı olacaktır.

Birbirine Yakın Gözler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Eğer iki gözünüzün arasındaki mesafe oldukça dar ise ve yüzünüzün orantısını bozduğunu düşünüyorsanız o halde dikkat etmeniz gereken şey eyeliner başlangıcını asla göz pınarlarınızdan itibaren tutmamaktır. Eyeliner çizgisini mümkün olabildiğince gözünüzün dış kısmında başlatıp, kuyruğu uzun bir şekilde bırakabilirsiniz. Bu gözlerinizin daha ayrık görünmesine neden olacak adeta bir ilüzyon etkisi yaratacaktır. Ayrıca yapabileceğiniz bir diğer püf noktası ise göz pınarlarınıza hafif bir şekilde ışıltı katmaktır. Böylece gözleriniz birbirinden daha ayrık görünecek ve vurgu dış köşelere çekildiğinden dolayı gözleriniz daha orantılı görünecektir.

 

Yuvarlak Gözlüler Nasıl Eyeliner Çekmeli?

Yuvarlak gözlerin eyeliner çekme hususunda dikkat etmesi gereken en temel nokta gözlerini ekstra yuvarlak göstermemeye çalışmalarıdır. Bunun için özellikle kirpik diplerinden ince bir şekilde başlayan eyelineri göz kapaklarına, uç kısımlarına doğru hafifçe kalınlaştırmaları gerektiğidir. Kuyruk kısmını olabildiğince çekik bir şekilde bitirin ve mümkün olduğunca maskara uygularken kirpiklerinizi dış köşelere doğru uygulayın. Bu gözlerinizin daha çekik ve daha badem şekilde görünmesine yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz