Hangi Yüz Tipine Sahip Olduğunuzu Biliyor Musunuz?

0
447

Dünyada milyarlarca insan var. Her insan birbirinden farklı yüz şekline sahip ama genel olarak yüz tiplerini sınıflandırabiliriz. Hangi yüz tipine sahip olduğunuzu biliyor olmanız makyaj yaparken, saçlarınıza şekil verirken işinize yarayacaktır. Yüz tipinize uygun makyaj, saç modelleri tercih ettiğinizde daha güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

Yüz Tipinizi Bulmak İçin;

Hangi yüz tipine sahip olduğunuzu bulmak için, önce saçlarınızı arkaya doğru sıkı olacak şekilde toplamanız gerekir. Daha sonra yüzünüzde mimik hareketleri yapmadan, gülmeden aynaya net şekilde bakın. Saçlarınızın bitiş noktasından; elmacık kemiklerinizi, çenenizin köşelerini ve çene ucunu birleştirecek şekilde hayali çizgiler çizin. Bu çizgilerden hareketle aşağıdaki yüz tiplerinden hangi yüz tipine sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

Yüz Tipiniz Hangisi?

  • Dikdörtgen Yüz: Bu yüz tipine sahip insanların yüzlerinin uzunluğu genişliğinden daha fazladır. Dikdörtgen yüz tipi, “ uzun yüz ” olarak ta bilinir.
  • Kare Yüz: Köşeli yüz olarak ta bilinen bu yüz tipinde elmacık kemiği, alın bölgesi ve çene köşelerinin genişliği aynıdır. Yüz köşelerinin hatları keskindir.
  • Yuvarlak Yüz: Yuvarlak yüz tipinde yüzün genişliği ile yüzün uzunluğu hemen hemen birbirine eşittir. Kare yüzün aksine, yuvarlak yüz tipinde keskin yüz hatları yoktur. Yanaklar dolgun şekildedir. Yüz şekli daire şeklindedir.
  • Oval Yüz: Yüzün uzunluğu, yüzün genişliğinden daha fazladır. Oval yüz tipinde en dikkat çeken nokta “elmacık kemikleri” Oval yüz tipine genellikle çoğu saç modeli uygundur. Oval yüz “ ideal yüz tipi “ olarak ifade edilir.

  • Üçgen Yüz: Armut yüz olarak bilinen üçgen yüz tipinde, çene, yanaklar geniş iken alın bölgesi dardır.
  • Ters Üçgen Yüz: Bir başka yüz tipi olan ters üçgen yüz tipinde elmacık kemikleri çıkık iken, alın geniştir. Çene bölgesi ise; dardır.
  • Elmas Yüz: Elmas yüz tipinin en bilinen özelliği, elmacık kemiklerinin aşırı dikkat çekmesidir. Elmacık kemikleri yüzün en geniş kısmını oluşturur. Üçgen yüz Tipindeki gibi alın bölgesi dardır. Çene bölgesinin küçük ve sivri olması elmas yüzün özelliklerindendir.
  • Kalp Şeklinde Yüz: Diğer bir şekli olan kalp şeklinde yüz, alın, yanaklar geniş iken çene dar ve sivri özelliklere sahiptir. Ayrıca, yüzün üst kısmı geniş iken, yüzün alt kısmı dardır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz