İdeal Bir Makyaj Çantası Özellikleri

0
279

Makyaj çantası her çantada bulunan ve gün içinde makyaj yapma kolaylığı sağlayan bir gereçtir. Peki bu önemli gereç nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabını araştırdık ve şu sonuçları elde ettik :

İhtiyacınıza göre bir makyaj çantası edinin.

Eğer yaptığınız makyaj birçok üründen oluşuyorsa büyük makyaj çantalarını tercih edin. Bu sayede aradıklarınızı daha rahat bulursunuz. Fakat birkaç ürün ile makyaj yapıyorsanız, makyaj çantanızın küçük olması daha doğrudur. Bu sayede kol çantanıza gereksiz bir ağırlık vermemiş olursunuz.

Çantanın tasarımına dikkat edin.

Bu bir zorunluluk değildir ama şöyle düşünün : Çantanın tasarımını veya modelini beğenirseniz, onu görünce bunaltı hissetmezseniz. Görselliğe önem veriyorsanız tasarımına dikkat etmeniz gerekir. Güzel bir tasarımı olan makyaj çantaları, görsel şölen sunan bir aksesuar haline gelir.

Çantanız kesinlikle düzenli ve özenli olmalıdır.

En önemli madde budur. Düzensiz ve karışık olan bir makyaj çantası birçok olumsuzluğu beraberinde getirir. Makyaj esnasında aradığınızı bulamamanıza neden olur. Makyaj süreniz uzar ve belki de istemediğiniz nitelikte makyaj yaparsınız. Özenli hazırlanmayan makyaj çantası, gereksiz ürünleri bulundurduğunuz veya ihtiyacınız olan ürünleri  bulundurmadığınız bir çantadır. Bu yüzden dışarıya çıkmadan önce sadece ihtiyacınız olan ürünleri çantaya yerleştirin.

Ürünlerin kapaklarını iyice sıkın ve çanta içinde açılmayacağından emin olun.

Makyaj çantanızı hazırlarken ürünleri iyice kapatmazsanız, boyası akmış kalemler, çantaya dağılmış ruj lekeleri veya dağılmış pudra ile karşılaşabilirsiniz. Fırça cüzdanı kullanırsanız bu olası sorunlara ek çözüm bulmuş olursunuz.

Makyaj çantasını ve ürünleri temiz kullanın.

Ayda en az bir kere yıkayıp dezenfekte edin ve biriken bakterileri yok edin.

Makyaj ürünlerinin son kullanma tarihine dikkat edin.

Son kullanma tarihi geçmiş ürünler kullanmanız cildinizin sağlığını kaybetmesine neden olur. Bu yüzden bu maddeyi mutlaka önemseyin! Aldığınız her ürünün farklı kullanım süreleri vardır. Bunları dikkate alın ve son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanmayın. Unutmayın, yeni makyaj ürünleri satın alabilirsiniz ama yeni bir cilt alamazsınız.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz