İDEAL SEVGİLİ OLMANIN YOLLARI

0
278

Her insan, sevgilisinin gözünde ideal sevgili olmak, karşı tarafın düşüncelerine göre bir profil oluşturmak ister. Yapmacık durumlara sebep olmadığı müddetçe, karşı tarafın isteklerini ve arzularını bilmek-uygulamak güzel bir şeydir. Eğer siz de ideal sevgili olmak ve sevgilinizin aklını başından almak istiyorsanız aşağıdaki noktaları not edinin!

Onun fikirlerine saygı gösterin.

Kendi fikirlerinizi ona dayatmak yerine onu anlamaya çalışın. İdeal sevgili, iyi arkadaş olandır. Bunu unutmayın. Kendi fikirlerinizin doğruluğundan şüphe duymuyorsanız açıklayıcı bir dille düşüncelerinizi aktarın. Kendinizi açıklamaya çalışırken, onu da anlamak için çaba sarf edin.

Ona karşı dürüst olun.

Sırf o mutlu olsun diye gizlediğiniz gerçekler sevgiliniz açısından kötü durumlara neden olur. Ciddiye alınması gereken hataları veya yardım alması gereken sorunları varsa kırıcı olmayan bir dille açıklayın. Olası sonuçları kırıcı olmayan bir dille anlatın. Ona destek olduğunuzu hissettirin.

Çevresini tanıyın ve değer gösterin.

Bir insanın çevresini tanımak ve değer göstermek, kişinin kendini özel ve ayrı hissetmesini sağlar. ‘ Seni her şeyinle seviyorum’ cümlesinin eyleme dökülmüş hali, sevgilinizin çevresini bilmek, onların durumunu sormak ve değer vermektir.

Derdinizi anlatın, derdini dinleyin.

Derdini söylemeyen derman bulamaz, derler. İnsanın anlaşıldığını bilmesi en büyük devadır. Sevgilinize güven duymanız, derdinizi rahatlıkla anlatabileceğinizin göstergesidir. Bu yüzden derdinizi anlatarak ona güvendiğinizi gösterin, onun derdini dinleyerek ona güven verin.

Küçük sürprizler yapın.

Güzel bir söz söylemek veya bir şiir okumak ilişkinin güçlenmesinde oldukça etkilidir. Birbirinize olan sevginiz belirgin olsa bile sevgiyi eyleme dökerek göstermek daha çok somutlaştırır. Sevgiliniz için söyleyeceğiniz bir şarkı veya kendi elinizle öreceğiniz bir kazak, ona verdiğiniz değerin armağana dönüştürülmüş halidir.

Sevginizi dile getirmekten çekinmeyin.

Sevgiyi dile getirmenin belli bir günü ya da saati yoktur. İçinizden geldiği an söyleyin. Karşı tarafın beklemediği bir anda bu cümleyi söylemek şaşkınlık ve hayranlığı oluşturur. Beklenmedik mutluluklar daha çok akılda kalır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz