İlham Verici Çılgın Saç Renkleri

0
344

İlham Verici Çılgın Saç Renkleri

Günümüzde artık klasik sarı saça, klasik siyah saça veya klasik kahverengi tonlarını taşıyan saçlara sıklıkla rastlıyoruz. Fakat bir o kadar çılgın renklere de rastlıyoruz. Özellikle kırmızı halıda ünlülerin birbirinden farklı saç renklerini tercih ettiğini mutlaka görmüşsünüzdür. Günlük hayata da uyarlanan bu saç renklerini artık elde etmek çok daha kolay. Öyle ki ev ortamında bile saçlarınızı çılgın renklere boyayabilir, aylar sonra akıtarak orjinal saç renginizi koruyabilirsiniz. Yazımızda bu yazın ve bu sonbahar kış sezonunun en çok dikkat çeken en çılgın saç renklerini derledik, keyifli okumalar.

Rose Gold Saç Rengi

Bildiğiniz pembe saç renginin esmer tenlerde hayat bulmuş hali rose gold saç rengidir. Pembe altın kısacası daha parlak daha ihtişamlı bir pembe tonu ile bütünleşen bu renk esmerlere çok yakışıyor. Bildiğiniz gibi pastel tonlar veya çok daha çılgın tonlar genelde beyaz tenli kadınların tercihi oluyor. Hatta kuaförlere danıştığınızda ten renginizin esmer olmasından dolayı bu tonları genelde önermiyorlar. Fakat pembe altın denilen rose gold saç rengi hariç. Çünkü bu saç rengi tamamen esmerlere adanmış durumda. Özellikle bronz tene muhteşem duran bu saç rengini kırmızı halıda sık sık görüyoruz.

Buz Mavisi Saçlar

Buz mavisi saçların öncülerinden olan Katy Perry’nin yıllarca saçlarını bu renkte kullandığını hepimiz biliyoruz. Mavi gözleri ve beyaz teni ile muhteşem şekilde uyum sağlayan bu saç rengini günlük hayata uyarlamak da oldukça kolay. Özellikle balıksırtı örgü modelleri, şirin çiçekli taçlar veya aksesuarlar ile bu saç modelini günümüze uyarlamak oldukça kolay. Buz mavi saçların tek kötü yanı dipten çıkan koyu saç renginin fazlaca belli olması. Bunun için önerimiz ise sprey boya yardımıyla çok sık dip boyası yapmadan bir süre idare edebilmeniz.

Gümüş Grisi Saçlar

Günümüzde artık beyaza yakın gri saçları birçoğumuz kullanıyoruz. Hatta öyle ki neredeyse yaşlı kadınların saç rengi dediğimiz bu saç rengini kuaförler sıklıkla uyguluyor. Beyaza yakın gümüş rengi saçları elde etmek çok da kolay değil aslında. Özellikle nispeten siyaha yakın çok koyu saçlarınız var ise ciddi bir açılma işlemi gerektiriyor. Bu açılma işlemi sırasında dikkat edilmezse saçlar yanabiliyor. Bu yüzden mümkün olduğunca profesyonel bir ortamda yaptırmanızı öneriyoruz. Evde tek başına gri saç rengini elde etmek çok zor olacaktır. Özellikle saçlarınızda kızıllık var ise mor şampuan yardımı ile saçlarınızın nötrleyebilir bu şekilde ideal gri tona ulaşabilirsiniz. Kuaförde yaptırdığınız gri saç rengi çok daha profesyonel olacaktır. Degradeli bir geçsin olmaması ve saçınızın tek renk olması için mutlaka profesyonel birinden yardım almanızı öneriyoruz. Bu tarz saç renklerini hem beyaz tenliler hem kumrallar hem de esmerler rahatlıkla taşıyabiliyor. Özellikle Kim Kardashian’ın öncesi olduğu gri saç akımına gümüş rengi aksesuarlar, metal rengi aksesuarlar ve deri taytlar ile kombinlediğinizde ortaya muhteşem bir görünüm çıkıyor.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz