Instagram Fotoğrafı Çekmenin Püf Noktaları

0
277

Instagram Fotoğrafı Çekmenin Püf Noktaları

Günümüzde sosyal medya kullanımı öyle bir hale geldi ki artık insanlar anlık durumlarını paylaşıyor! Ne yaptığını, nerede olduğunu, kiminle olduğunu, hatta ne yediğini bile paylaşıyor! Öyle ki Instagram hayatımızın büyük bir parçası haline geldi. Instagram üzerinden birbirinden muhteşem fotoğraflar paylaşılıyor. Gerek manzara fotoğrafları, gerek mekan fotoğrafları gerekse kişisel çekimler.. Özçekim dediğimiz kişisel çekimlerde profesyonel çekimler dikkat çekiyor. Siz de tam bir Instagram düşkünüyseniz ve Instagram hesabınızda birbirinden güzel fotoğrafların yer almasını istiyorsanız bu çekim açılarına, çekim tekniklerine dikkat ederek daha profesyonel bir görünüm yakalayabilirsiniz, keyifli okumalar..

Işığın Önemi

Gerek Instagram fotoğrafları olsun gerekse diğer profesyonel çekimler her birinin püf noktası aslında ışık!

Işığın doğru açıdan geldiğinden emin olduktan sonra pozunuzu verin mümkün olduğunca aydınlık bir ortamda fotoğraf çekmeye dikkat edin. Hem telefonun kamerası hem de profesyonel kameralar ışık ile daha net ve kaliteli çekecek şekilde düzenlenmiştir. Bu yüzden ışığı arkanızda değil karşınıza almaya dikkat edin. Özellikle cam kenarı gibi ışık alan yerlerde çektiğiniz fotoğrafların çok daha aydınlık, pürüzsüz, berrak ve net olduğunu farkedeceksiniz. Özellikle hanımlar makyajınızı göstermek istiyorsanız gün ışığından faydalanabilirsiniz! Gün ışığı renkleri en doğru yansıtan ışıktır.

Arka Plan

Öz çekimlerinizde yüzünüz ön plana çıksa da aslında arka planda olup bitenlerle de dikkat etmeniz gerekiyor. Dağınık bir arka plan kişisel fotoğrafınızı kalitesiz gösterebilir. Bu yüzden arka planda olabildiğince duvar, duvar kağıdı veya daha sade mobilyaların bulunduğu bir mekan tercih edebilirsiniz. Dış çekim yapıyorsanız orman, renkli bir duvar veya bir kafenin önünü tercih edebilirsiniz. Böylece hem arka plan güzel olacak hem de verdiğiniz poz ile birlikte like oranınız artacaktır!

Aksesuarın Önemi

Aksesuar seçimi fotoğraflarınızın ışıl ışıl parlak canlı ve daha kişisel çıkması için çok önemlidir. Özellikle portre fotoğraf çekersiniz kolye, küpe gibi küçük aksesuarları dikkat ederek fotoğrafınızı açısını değiştirebilir ve bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz. Her ne olursa olsun gülümsemeyi ve içten bir bakış atmayı unutmayın! Tüm fotoğrafların odak noktası gözleriniz ve dudaklarınız olacaktır. İçten bir bakış ve sıcak bir tebessüm ile bütün portre fotoğrafları harika gözükecektir.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz