Kilo Sonrası Oluşan Yüz Sarkmaları Nasıl Önlenir?

0
70

Kilo Sonrası Oluşan Yüz Sarkmaları Nasıl Önlenir?

 

Kilo verdikten sonra hedef kilonuza ulaştıktan sonra aslında tam da mutlu olmanız gereken noktadasınız. Fakat özellikle yüzünüzde bulunan sarkmalar hızla kilo verdiğinizden dolayı oldukça can sıkıcı olabilir. Peki yüzdeki sarkmalar nasıl toparlanır? Kilo verdikten sonra yüzde oluşan sarkmaları toparlamak için nasıl beslenmeli? Nasıl bakım rutinlerini denemeli? Yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Kilo verdikten sonra en önemli olan şey tekrar kas kütlesi kazanmanız yani vücudunuzu sıkılaştırmanızdır. Buna yüzünüzde dahil. Yüzünüz için yapacağınız yüz yogası ile birlikte beslenme önerisi olarak düzenli protein tüketmeniz, faydalı yağları tüketmeniz, kas kitlenizi artırmanız açısından oldukça önemli. Kilo verdikten sonra hedef kiloma ulaştım deyip asla ipin ucunu bırakmamalısınız. Mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeli, protein ağırlıklı yiyecekleri tüketmeli ve kas kütlenizi artırmalısınız. Böylece tüm vücudunuz dahil olmak üzere düzenli protein alımı ve egzersiz yapılması ile birlikte vücudunuz dirileşip sıkılaşacak, sarkan derileriniz toparlanacak. Bu elbette yüz kaslarınıza da yansıyacak. Peki ama yüz kaslarını nasıl çalıştırabilirsiniz? Bir cildi, sarkan bir deriyi toparlayıp sıkılaştırmanın en önemli kurallarından biri kasları çalıştırmak demiştik. Kasları çalıştırmak için yüz yogasına başlamanızı öneriyoruz. Favori cilt yağınız ile yüz yogasına başladığınızda birkaç aya kalmadan hiç çalışmayan yüz kaslarınızı elleriniz yardımıyla çalıştırdığınızda sıkılaşmayı gözlemleyeceksiniz. Özellikle boyun ve gıdı bölgesine düzenli olarak yağlar ile masaj yapıp cildinizi yukarı doğru hareketler ile kaldırmaya yardımcı olduğunuz da hiç çalışmayan yüz kaslarınızı bir nevi çalıştırmış ve böylece cildinizin toparlanıp sıkılaşmasına yardımcı olmuş olacaksınız.

Sıkılaştırıcı cilt bakım ürünleri

Özellikle jel formdaki cilt bakım ürünleri cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. İçerisinde faydalı yağlar bulunan, kolajen desteği, hyaluronik asit bulunan cilt bakım ürünleri ciltte daha çabuk sıkılaşma ve toparlanmaya yardımcı oluyor. Bu ürünleri düzenli olarak kullanmak hatta mümkünse tüm seriyi set halinde kullanmak işinize yarayacaktır. Yüz temizleme jeli, makyaj çıkarma ürünü, peeling ve cilt bakım yağı. Hepsini bir arada kullandıktan sonra cildinizin çok daha çabuk toparlandığını fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz