Kırılan Toz Makyaj Ürünleri Nasıl Sabitlenir?

0
105

Kırılan Toz Makyaj Ürünleri Nasıl Sabitlenir?

 

Severek aldığınız pudra eve gelir gelmez yere düşerek kırıldı veya henüz bitmemiş en sevdiğiniz allığınız paramparça oldu. Arkadaşınızın veya eve gelen misafirin sakarlığı ile en sevdiğiniz far paleti tuzla buz oldu. Bu gibi durumlarda içinizin ne kadar acıdığını tahmin edebiliyoruz. Peki size bu ürünleri çöpe atmak yerine yeniden presleyebileceğinizi ve kullanabileceğinizi söylesek? Evet yanlış duymadınız. Kırılan ürünleri tıpkı eski formundaki haliyle yeniden kullanabilirsiniz. Nasıl mı? yazımızın devamına buyurun, keyifli okumalar.

Toz formdaki makyaj ürünlerini preslerken ihtiyacınız olan çok basit bir iki ana madde bulunuyor. Bunlardan ilki alkol, diğeri bozuk para veya üzerinde detay bulunmayan sert bir cisim, diğeri ise emici bir peçete. Sıra geldi ürünü preslemeye. Toz formdaki ürünü preslemek için öncelikle iyice tuzla buz edip ezmeniz gerekiyor. Bunun için bir kaşığın yardımını veya çatalın ucunu kullanabilirsiniz. İyice ezdiğiniz pudranızı allığınızı veya far paletinizdeki ürünleri tortu kalmayacak şekilde un kıvamına getirin. Ardından üzerine alabildiğince alkol ekleyin. Alkol sayesinde kremsi formdaki ürün birbirini tutacak ve toplanacaktır. Endişelenmeyin ürün bu şekilde sıvı kalmayacak. Bir kürdan veya portakal çubuğu yardımıyla ürünü iyice karıştırın. Ürünün tamamen homojen şekilde birbirine karıştığından ve alkolün ürünün her alanına ulaştığından emin olun. Sıra geldi en zevkli işleme. Presleme işlemine..

Toz formdakii ürününüzü preslerken emici peçetenizi ürünün üzerine koyun. Fazla alkolü hemen emecektir. Ardından sert bir cisim yardımıyla nazik hareketlerle bastırın. Bastırdığınız ürünü bazen bozuk para bazen de diğer farklı düz cisimler ile tamamen düzeltebilirsiniz. Yaklaşık bir gece bu şekilde beklemesin sağlayın. Hatta buzdolabında dahi bekletebilirsiniz. Fazla alkolden arınan ürününüz tamamen preslenmiş olacak. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra eski formuna çok yakın bir şekilde ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz. Sizce de çok pratik değil mi? Artık tuzla buz olmuş toz formdaki ürünlerinizi çöpe atmanıza gerek yok. Bu basit yöntem ile en sevdiğiniz ürünlerinizi tekrar makyaj çekmecenize yerleştirebilir ve makyajlarınızı aktif şekilde kullanabilirsiniz bizden söylemesi.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz