Kirpik Perması Nedir? Nasıl Uygulanır?

0
135

Kirpik Perması Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Kirpik perması özellikle kirpiklerinin düzlüğünden, sertliğinden, aşağı bakmasınlar sikayet eden kadınlar için kurtarıcı bir işlemdir. Kirpik perması sayesinde kirpikler uzun süre kıvrık kalır, hatta maskara uygulamasına bile gerek kalmadan kendini oldukça gösteren dolgun kirpiklere kavuşmuş olursunuz. Kirpik perması ile birlikte uygulanan bir diğer yöntem ise kirpikleri boyama ve kirpiklere keratin yükleme işlemidir. Kirpiklerin bakımı için bu işlem oldukça popüler. Ayrıca sarı veya diğer açık renkli kirpikler kendini belli etmediğinden dolayı koyu bir renge siyah veya kahverengi tonlarına boyandığında kirpikler göz alıcı bir hale gelebiliyor. Peki kirpik perması nedir? Nasıl yapılır? Gelin detaylara birlikte göz atalım, keyifli okumalar.

Kirpik perması son yılların en popüler trendlerinden biri. Kadınlar daha kıvrık ve maskaralanmış gibi duran kirpiklere kavuşmak için oldukça fazla talep ediyor bu uygulamayı. Her gün rimel veya maskara uygulamak yerine kirpik perması yaptırdığınızda belki de maskara uygulamaya gerek kalmadan çekici bakışlara kavuşuyorsunuz. Kirpik perması yaptırırken aşağıdaki işlemler izlenir;

Öncelikle göz çevresi dezenfekte edilir, varsa makyaj kalıntıları temizlenir. Kirpiklerin uzunluğuna ve göz kapağının yapısına uygun olarak özel kirpik bigudileri seçilir. Kirpik bigudisi kirpiklerin kıvrılmasını sağlayan en önemli araçlardan biridir. Bigudilerin bir kısmı yapışkandır. Bu yüzden kirpikleriniz bigudiye yapışacak şekilde ince bir cımbız yardımıyla hareket ettirilir. Kirpikleriniz doğru bir yönde hareket ettirilip tek tek kirpik permasının olması sağlanır. Bigudiye yapıştırılan kirpikler özel bir solüsyonla kıvrıklık sağlanır aynı zamanda boyanarak kalıcı bir renk verilir. Ardından özel bir solüsyon ile çözücü madde verilir ve kirpikler bigudiden kurtarılır. Ardından bir kaş tarağı yardımı ile kirpikler güzelce taranır ve açılır. Birkaç gün su değidirilmemesi önerilir. Maskara sürmek için ise en az bir hafta beklemelisiniz. Kirpiklerinizin kıvrıklığı 3 ila 5 ay arası bakımınıza bağlı olarak değişecektir. Daha dolgun kirpiklere kavuşmanın en doğal yollarından biri olan kirpik perması denemeye değer bir yöntem.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz