Kıyafet Dolabının Güzel Kokması İçin Öneriler

0
163

Kıyafet Dolabının Güzel Kokması İçin Öneriler

 

Parfümden ziyade kıyafetlerinizin kendine has güzel bir kokusu olsun istiyorsanız kıyafet dolabınızın kapısını açtığınızda burnunuza mis gibi kokular gelsin istiyorsanız öneriler yazımızın devamında olacak, keyifli okumalar.

Dolabınızı havalandırmayı ihmal etmeyin

Kıyafet dolapları sürekli kapalı kaldığında kendi kendine nemlenebilir ve bir koku üretebilir. Bunun için haftada en az birkaç gün kıyafet dolaplarınızın kapısını açarak pencereyi de açıp havalandırmayı deneyin. Böylece temiz hava ile birlikte oluşan nem dışarı çıkacak ve kıyafetleriniz havalanarak çok daha temiz bir kokuya sahip olacaktır.

Uçucu yağlar kullanın

Lavanta yağı kıyafetlere en çok yakışan kokulardan biridir. Bir miktar lavanta yağını spreyli bir şişeye koyduktan sonra biraz seyreltin. Kıyafetlerinizin direk üzerine gelmeyecek şekilde uzaktan sıkın veya kağıt havluya emdirdiğiniz lavanta yağını dolabınızın içerisine bırakarak kıyafetlerinizin mis gibi lavanta kokmasını sağlayabilirsiniz. İlk tercih edilen yağlardan biri olan lavanta yağının devamı olarak limon yağını da kullanabilirsiniz. Limon her zaman ferahlığı simgelemiştir. Eğer kıyafetlerinizin tertemiz bahara uygun mis gibi kokmasını istiyorsanız limon yağını tek başına kullanabilir veya lavanta yağı ile karıştırabilirsiniz. Üçüncü ve esansiyel yağ olarak ise yasemin çiçeğini öneriyoruz. Yasemin çiçeğinin yağı adeta parfüm etkisi yaratacaktır. Dilerseniz direk kıyafetlerinizin üzerine püskürtebilir, dilerseniz bir kağıt havluya emdirdiğiniz yasemin yağını dolabınızın içerisine bırakarak mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

 

Yumuşatıcı tercihleri

Yumuşatıcı tercih ederken 72 saate kadar kalıcı yumuşatıcı kokularını tercih edebilirsiniz. Bu tarz kokular parfüm sıkmanıza bile gerek kalmadan tüm kıyafet dolabınızın mis gibi kokmasını sağlayacaktır. Uzun süre aynı yumuşatıcıyı kullanmak yani istikrarlı olmak ise kıyafet dolabınızın uzun süre aynı şekilde kokmasına yardımcı olacaktır. Sık sık yumuşatıcının kokusunu değiştirmek kıyafetlerinizin kokusunun birbirine karışmasına neden olur ve böylece ortaya karışık bir koku çıkar. Uzun süre kalıcı koku istiyorsanız yumuşatıcınızda istikrarı bozmamalı ve sürekli aynı kokuları kullanmalısınız.

 

Eski usul sabun yöntemi

Mis gibi sabunun kokusunu hiçbir şey tutmaz ve kıyafetlerim tertemiz kokmalı diyenlerdenseniz o halde kıyafetlerinizin arasına sabunda koyabilirsiniz. Direkt sabunu yerleştirebilir veya rendelediğiniz sabunu tül formdaki poşetlerin içine koyup kıyafet dolabınızın içerisine asabilirsiniz. Böylece kıyafetleriniz mis gibi sabun kokacak ayrıca böcek ve güve gibi zararlı haşerelerden uzak kalacaktır. Son olarak kıyafet dolabı için satılan özel kokulardan satın alabilir ve bu kokuları kıyafet dolabınızın içerisine asarak mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz