Koreli Kadınların Güzellik ve Bakım Trendlerine Yakından Göz Atalım

0
136

Koreli Kadınların Güzellik ve Bakım Trendlerine Yakından Gözatalım

 

Kore deyince aklımıza birbirinden ilginç güzellik trendleri geliyor. Halihazırda çekik gözlere sahip olan kadınların gözlerini büyütmek için yaptığı hileler, temiz beyaz ve berrak tenlerine sürdükleri neon renklerde rujlar da bunlardan bazıları. Gelin bu trendleri birlikte inceleyelim, keyifli okumalar.

Kore makyaj trendinde olmazsa olmaz ilklerden biri şüphesiz kusursuz bir ten makyajı. Koreli kadınlar bembeyaz bir cilde sahip olmak için adeta ciltlerini beyazlaştıracak ürünleri kullanıyorlar. Hatta kimi zaman bunu vücut makyajına dahi çeviriyorlar. Sürüldüğü andan itibaren tıpkı bir krem gibi duran fakat birkaç dakika içerisinde tüm cilt tonunu daha beyaz gösteren özel kremler üretilmiş durumda. Bu kremleri makyajdan evvel hem dekolte bölgelerine, boyunlarına, kollarına hemde yüzlerine uyguluyorlar. Ardından fondöten uygulayarak tenlerinin daha beyaz görünmesini sağlıyorlar. Yoğun kapatıcı fondötenlerden sonra sıra geldi neon renkli rujlar. Koreli kadınlar dudak makyajını her zaman neon renkli ve çarpıcı renklerdeki rujlar ile tamamlıyor. Özellikle minik dudaklara sahip olmak Kore makyaj trendinde olmazsa olmazlardan.

Eğer büyük dudaklarınız var ise veya geniş bir çerçeve yapmaktan çekiyorsanız o halde dudaklarınızı tıpkı Koreli kadınların yaptığı gibi hafif bir şekilde küçültebilirsiniz. Nasıl mı? Cevabı çok basit kapatıcı ile. Bildiğiniz gibi göz çevresindeki kusurları kapatmak ve ciltteki kusurları kapatmak için kullanılan kapatıcıyı dudak çevrenize uygulayarak dudaklarınızın rengini tamamen yok edebilirsiniz. Ardından sadece dudaklarınızın iç kısmına canlı veya neon renklerdeki kırmızı, pembe, fuşya tonlarındaki lip tint denilen dudak mürekkeplerinden uygulayarak daha küçük görünümlü dudaklara kavuşabilirsiniz

Büyük ve gösterişli takma kirpikler de Kore makyaj trendlerinde olmazsa olmazlardan. Çünkü halihazırda küçük ve çekik gözlerini daha iri büyük ve anime gözü gibi göstermek için Koreli kadınların tercihi neredeyse 3 katta dolgunlaştırılmış ipek takma kirpiklerden yana. Bu takma kirpikleri uygularken bazen bir tane yetmiyor alt kirpik diplerinden de takma kirpik geçebiliyorlar. Aydınlatma da Kore makyaj trendlerinde olmazsa olmaz adımlardan biri..

Özellikle burnu daha küçük göstermek için burun köprüsünün kemiğine ve burnun ucuna aydınlatıcı uygulamanın yanı sıra göz pınarlarına bolca aydınlatıcı uygulamak ve elmacık kemiklerinin üzerine neon renklerde ışığı yansıtan sedefli aydınlatıcılar uygulamakta Kore makyaj trendlerini olmazsa olmazlarından. Siz de bu trende uyum sağlamak istiyorsanız ten renginizden bir iki ton açık fondöten almak ile başlayabilirsiniz. Fakat bu tarz fondötenler günlük hayatta kullanıma uygun değil. Belki eğlence amaçlı cosplay yapmak için bu tarz fondotenleri vücut makyajı ile birleştirerek kullanabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz