Koridor Dekorasyonu Hakkında İpuçları

0
131

Koridor Dekorasyonu Hakkında İpuçları

 

Kimi zaman evin en sıkıcı yerlerinden biri olan koridorlar tek başına, yalnız ve sıkıcı bir halde yaşamaya mahkum edilirler. Fakat birbirinden farklı dekorasyon trendleri ile evinizin belki de en sıkıcı, en kullanışsız ve en iç bunaltıcı mekanlarını çok daha canlı, dinamik ve eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yazımızda evlerde bulunan koridorlar için deneyebileceğiniz birbirinden trend püf noktalarından bahsettik. Sizde bu trendleri evinize uygulayarak koridorlarınızdaki dinamizmi gözlerinizle görün, keyifli okumalar.

Karanlık koridorlar için en ideal trendlerden biri rengarenk aydınlatmalar kullanmaktır. Tavana veya süpürgeliklere rengarenk led ışıklar yerleştirerek koridorunuzu renkli bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Dilerseniz bu ışıkları biraz daha loş bir şekilde tutarak gece lambası niyetine de kullanabilirsiniz. Eminiz bu fikir hem sizin hem de çocuklarınızın hoşuna gidecektir. Bu renkli ve eğlenceli trendi yakalamak özellikle uzun dar ve en önemlisi karanlık koridorlarda harika sonuçlar veriyor.

Sanat galerisi

Koridorların en güzel amaçlarından biri de upuzun oluşlarından faydalanarak duvarları birer sanat galerisine çevirmektir. En sevdiğiniz tabloları ardı ardına sıralamak ve duvara asmak için daha güzel bir yer olamaz. Çünkü halihazırda işlevsiz, sıkıcı ve uzun koridorunuzu renklendirmek için sanat galerisi gibi duvarlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu duvarları yaratmak için mutlaka birbirine uyumlu çerçeveler seçmeye dikkat edin. Çeşitli ebatlardaki ve boyutlardaki çerçeveleri dilerseniz gelişigüzel, dilerseniz birbirinin sırası ardına dizerek çok daha trend bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu koridorunuzda ki sıkıcı atmosferi de bir kenara bırakacaktır. Eve gelen misafirleriniz sanat galerisinde geziyormuşçasına astığınız çerçevelere bakacak ve hayran kalacaklardır.

 

Aile hatıraları

Sıkıcı koridorları değerlendirmenin en güzel ve en etnik yanlarından biri de geçmişten günümüze kadar kalan aile yadigarlarını sergilemektir. Siyah beyaz fotoğraflar, eskiden kalma mumlar veya minik eşyalar hepsi duvarınızda yerini alabilir. Aile yadigarlarını sergilerken hem koridorunuzu değerlendirmiş hem de nostaljik bir hava yaratmış olacaksınız. Bu tarz bir koridor yaratırken dikkat etmeniz gereken en önemli madde birbirine uyumlu çerçevelerin yanısıra raf sisteminden faydalanmaktır. Çeşitli eşyaları raflarınıza dizerek eskiye göndermede bulunabilir ve bu nostaljik atmosferi desteklemek adına loş ışıklar kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi 3 farklı trendde de renkli koridorlar yarattık. Siz de evinizin en sıkıcı yeri olan koridorlarınızı bu trendlerden faydalanarak çok daha aktif hale getirip kullanabilirsiniz. Unutmayın evinizin her köşesi özel, bu koridorlar bile olsa.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz