Koyu Renk Rujları Daha İyi Taşıyabilmek İçin Neler Yapmalıyız?

0
75

Koyu Renk Rujları Daha İyi Taşıyabilmek İçin Neler Yapmalıyız?

 

Eğer koyu renk ruj kullanmayı seviyor yaz kış demeden dudaklarınızda bordo, mürdüm tonları, kahve tonlarını taşımaktan hoşlanıyorsanız bu yazı tam sizlik. Yazımıda profesyonel bir dudak makyajı uygulamasından koyu renkli rujları daha iyi taşıyabilmenin püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar. 

Mükemmel ruj uygulaması 

Koyu renk rujları uygulamak elbette bir dudak kalemi ve çoğu zaman ayna gerektiriyor. Aynaya bile bakmadığımız hızlı bir şekilde uyguladığımız açık renkli rujlardan ziyade koyu renk rujlar biraz daha özen gerektiriyor. Bu yüzden rujunuzun rengine uygun bir dudak kalemi edinerek işe başlayın. Dudak kalemi ile çerçevelediğiniz dudaklarınızın iç kısmını doldurmak bir yana önce koyu renk rujunuzu uygulayıp çevresinden dudak kalemi ile geçmenizde başka bir alternatif. Dudaklarınızı doğru bir şekilde çerçevelemek için dışarıdan çizmemeye özen gösterin. Dudak hattınızı takip ederek muazzam bir çizgi oluşturduktan sonra sıra geldi ruj uygulamasına.

Koyu renk rujların en büyük problemi bazı yerlerde dalgalanmalar bulunması ve kuruluklara pütürlüklere çok dolmasıdır. Bunun önüne geçmek için ruj uygulamasından hemen evvel mutlaka bir dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı kuruluğundan arındırın. Hatta bir diş fırçası yardımıyla hafif ve nazik bir şekilde dudaklarınızı fırçaladığınızda hem daha dolgun hem daha pürüzsüz dudaklara kavuşmuş olursunuz. Bu da bizden size bir tüyo olsun. Peki koyu renk rujlar nasıl daha iyi taşınır? Koyu renk rujları abartıya kaçmadan daha elegans bir şekilde taşımak için mümkün olabildiğince pürüzsüz ve sade bir göz makyajı ve mükemmel bir ten makyajı yapmanız gerekiyor.

Gözlerinizde fazla renk kullanmamak, hatta göz makyajızını sadece maskara ile tamamlamak koyu renk ruju günlük hayatta kullanılabilir hale getirecektir. Özellikle bordo, mürdüm, koyu kahve rujlar çeşitli renkteki farlar ile birleştiğinde maalesef abartılı elegant olmayan bir görünüme kavuşuyor. Bunun önüne geçmek için odağı sadece dudaklarınıza verin. Göz kapaklarınızda hiç bir ürün kullanmayın, bolca maskara uygulayın. Ten makyajında ise allık uygulamasından kaçının. Yani yüzünüzde tek odak noktası, tek renk dudaklarınız olsun. Eğer illa ki yüzünü boyutlandırmanız veya yüzünüze renk katmanız gerekiyor ise bunu bir bronzer yardımı ile yapın. Bronzeri tıpkı allık gibi biraz daha yanaklarınızın üst kısımlarına getirerek uygulayabilir ve böylece yüzünüze bir renk katabilirsiniz. Koyu renk rujlarınızı daha elegant bir şekilde kullanmanın püf noktalarından biri de çeşitli aksesuarlardan ve toplu saçlardan faydalanmak. Özellikle ensede topuz, gözlük, minimal ve şık küpe tasarımları koyu renk rujlar ile birlikte kullanıldığında ortaya çok daha sofistike ve elegant bir görünüm çıkıyor. 

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz