Kusursuz Kaşlar Yaratmak İçin Makyaj Teknikleri

0
160

Kusursuz Kaşlar Yaratmak İçin Makyaj Teknikleri

 

Yüzümüzün en önemli ifade aracı olan kaşlarımızı daha orantılı, daha eşit ve kusursuz göstermek için kaş makyajından faydalanıyoruz. Piyasada bulunan binlerce farklı ürün çeşidi içerisinden hangi kaş ürününün kendinize uygun olduğunu belirlemek istiyorsanız o halde bu yazı tam sizlik. Yazımızda doğru kaş makyajı ürününü bulmamız için gerekli adımlardan bahsedeceğiz. Ayrıca kusursuz kaş makyajı yapmanız için ihtiyacınız olan püf noktalarını da yazımızın içerisinde bulabileceksiniz, keyifli okumalar.

Kaşlarınızın arasında hafif boşluklar var ise ve en önemlisi kaş telleriniz oldukça ince, dökülmeye müsait ve hassas ise o halde size sert formdaki kaş şekillendirme ürünlerini kesinlikle önermiyoruz. Piyasada bulunan birçok kaş şekillendirme ürününün içerisinde kurşun maddesi de bulunuyor. Kaş ürünleri seçerken bu maddenin içerisinde olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Sizin hassas kaşlarınızı dökmeyecek ve ince telli kaşlarınızı daha gür gösterecek bir ürüne ihtiyacınız var. Bu ürün kaş farı. Kaş farları küllü tonlardan daha koyu tonlara varana kadar binlerce farklı ton içerirler. Kendi kaş renginizi bulmanız oldukça mümkündür. Genelde küllü tonlara sahip kaş renkleri çok daha doğal bir görünüm yaratır. Kaş farları kaşları dökmediği için ve çok daha doğal bir şekilde doldurduğu için ince telli kaşlara zarar vermeyecektir.

Eğer istediğiniz keskin hatlı ve şekilli bir kaş görünümü ise o halde kaş kalemlerinden faydalanabilirsiniz. Kaş kalemleri özellikle kaşın şeklini tamamen ortaya çıkartmakta ustadır. Kaşlarınızın başlangıç kısmına tıpkı yeni kaşlar ekliyormuşcasına bir kaç tel kaş çizmeyi deneyin. Böylece kaşlarınız adeta mikroblending işlemi yaptırmıştırcasına doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Fakat unutmayın kaş uçları ince kaş başları nispeten biraz daha kalın olmalı. Kaşlarınıza kavis vermek için ise kaş boşluklarını doldurmayı denemelisiniz. Eğer halihazırda uzun ve gür kaşlarınız var ise istediğiniz şey sadece kaşlarınızın arasındaki ufak boşlukları doldurmak ama en önemlisi gün boyu şeklini korumak, sabit kalmasını sağlamak ise o halde renkli veya renksiz kaş maskaraları tam size göre.

Renksiz kaş maskaraları sadece kaşları tarar ve hacimli bir şekilde sabit tutar. Renkli kaş maskaraları ise kaşların arasındaki boşlukları doldurarak şeffaf kaş maskarasının yaptığı işlem gibi kaşlarınızı gün boyu sabit tutar. Bu ürünler özellikle diğer kaş makyajı ürünlerini sabitlemek için de kullanılabilir. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var, kaş farı veya kaş kalemi kullandıktan sonra üzerine renkli kaş maskarası geçmek, kaşlarınızın rengini ekstra koyu gösterebilir. Bu yüzden ekstra kaş maskarası geçmek yerine renksiz jel formdaki kaş maskaralarını denemenizi öneriyoruz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz