Manikürünüzün Daha Uzun Süre Dayanması İçin Püf Noktaları

0
173

Manikürünüzün Daha Uzun Süre Dayanması İçin Püf Noktaları

 

Gerek Güzellik merkezlerine giderek gerek ise evde kendimize vakit ayırarak manikür rutinimizi tamamlıyoruz. Bakımlı eller her kadının hayali. Bakımlı eller özellikle karşı cinsin en çok dikkatini çeken yerlerden biri. Biz kadınlar olarak da birbirimizin ellerini sık sık inceliyoruz. Manikürü yaptığımızda ise haftalarca dayansın istiyoruz. Peki manikürümüzü daha süre bozulmadan kullanmak için neler yapabiliriz? Yazımızda manikürünüzü daha uzun süre kullanabilmeniz daha uzun süre bakımlı görünen ellere kavuşmanız için çeşitli püf noktalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Ojenizin daha uzun süre dayanması için püf noktaları

Ojenizi sürdükten sonra uçlarından direkt atma çıkma problemi yaşıyorsanız o halde bu önerilere kulak verin. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tırnağınızı oje ile birleştirmeden evvel mutlaka bir katman uygulamaktır. Bu katman tırnağınızı besleyecek kalsiyum içerikli şeffaf bir cila olabilir. Bu tırnağınıza direkt ojenin nüfus etmesini engelleyecek aynı zamanda ojenin tırnağınıza daha fazla tutunmasına yardımcı olacaktır.

 

İkinci önerimiz ise ojenizi uyguladıktan sonra mutlaka üst kat yani topcoat uygulamanız. Topcoatlar ojenizin ekstra parlak görünmesini sağlar, ojenizi adeta tırnağınıza kilitleyerek çıkmasını engeller. Aynı zamanda ojenize dayanıklılık katarken çizilmelerini de engelleyerek daha saydam ve camsı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Jel manikürün sırrı da kaliteli bir top coat da gizli diyebiliriz. Eğer sizde jel gibi görünen bir manikür elde etmek istiyorsanız kalın yapıdaki top coatları tercih edebilirsiniz. Son olarak oje uyguladıktan sonra top coatunuzu yani üst katınızı uygularken tırnağınızın uç kısmına da bir miktar fırça da kalan top coatı sürmeniz. Bu ojenizin uç kısmını kitlemenize yardımcı olacak hava ve su ile temas etse bile ojenizin çıkmasını engelleyecektir.

Manikürümü nasıl daha uzun süre kullanabilirim?

Manikür rutininiz geldiğinde her zaman tırnak etleriniz biraz daha sertleşir, daha kuru bir görünüme sahip olur ve en önemlisi sertleşen tırnak etleri ile birlikte çirkin bir görünüm oluşur. Bunun önüne geçmek için tırnak etlerinizi kesmek yerine geriye etmeyi deneyebilirsiniz. Kayısı çekirdeği yağı, menekşe yağı tırnak etlerini hem besler hem de yumuşatır. Duştan çıktıktan sonra bu tarz yağları tırnak etlerinize uygulayarak bir portakal çubuğu yardımı ile nazikçe tırnak etlerinizi geriye ittiğinizde manikür sürenizi uzatmış ve ekstra manikür yapmaya gerek duymamış olacaksınız.

 

Peeling ve tuzlar

Tuz yapıdaki peelingler genelde ellere uygulandığında ellerin rengini açar daha bakımlı ve temiz hale getirir. Fakat bilinmeyen bir püf noktası verelim sizlere. Bu tarz peelingleri hem evde kendiniz yapabilirsiniz hem de tırnak kenarlarını ovduğunuzda tırnak kenarındaki kuruluklardan kurtulabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler bir miktar şeker, tuz ve zeytinyağı. Zeytinyağı özellikle tırnak etlerindeki kurulukları gidereceğinden dolayı manikür rutininizi uzatacaktır. Sizde bu önerilere kulak verin çok daha uzun süre manikürünüzün ve bakımlı ellerinizin keyfini çıkartın.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz