Mürdüm Tonlarda Makyaj Önerileri

0
134

Mürdüm Tonlarda Makyaj Önerileri

 

Mürdüm öylesine güzel, öylesine derin bir renktir ki doğru kullanıldığında sizleri tanrıça gibi gösterebilir. Hemen hemen her göz rengini ortaya çıkartır ve onları birer değerli taşmış gibi parlatır. Cilt alt tonunuza uygun mürdüm rengi bulduğunuzda sizde bu renkten vazgeçemeyeceksiniz. Yazımızda mürdüm tonunu hem far olarak gözlerde kullanmanız hem ruj olarak dudaklarda kullanmanız hem de kontür ve allık rengi olarak kullanmanız için birbirinden farklı püf noktalarından ve makyaj ilhamlarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Mürdüm renkli göz makyajı

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi mürdüm tonu hemen hemen tüm göz renklerini ortaya çıkartır ve onları birer değerli taşmış gibi parlatır. Kahverengi gözler, yeşil gözler, ela gözler ve mavi gözler. Tüm göz renkleri mürdüm rengini rahatlıkla kullanabilir. Mürdüm tonlu bir farı uygulamak için ilk olarak mat bir geçiş rengi yaratın. Mürdüm başlı başına çok canlı bir ton olduğu için geçiş rengi yaratmak farı daha iyi dağıtmanıza yardımcı olur. Geçiş rengi için cilt tonunuzdan birkaç ton daha koyu nötr toprak tonunu tercih edebilirsiniz. Kalın uçlu bir karıştırma fırçasına toprak tonlu farı alarak göz kapaklarınızın katlanma bölgesinde hafif bir geçiş rengi yaratın. Bu mürdüm renkli farı uygularken daha kolay karıştırmanıza yardımcı olacak. Mürdüm rengine sahip farı düz oturtma fırçası denilen ve karıştırmanıza gerek kalmayacak farın dökülmesini engelleyecek bir far fırçasına alın. Eğer far rengini daha fazla belli etsin istiyorsanız fırçanıza bir miktar makyaj sabitleme spreyi veya göz damlası ile ıslatarak farı bastır çek hareketlerle göz kapağınıza oturtun. Bu tarz koyu renkli farları kullanırken ten makyajını en sona bırakmanızı öneriyoruz.

Sıra geldi dudaklara!

Dudaklarda mürdüm rengi rujlar kullanırken nelere dikkat edilmelidir? Mürdüm tonu çok derin bir ton olduğundan dolayı mutlaka dudak kalemi ile uygulama gerektirir. Bunun için fuşya veya pembe tonlarına çalan bir dudak kalemiyle dudaklarınızın dış hattını çerçeveleyin. Böylece ruju taşırmadan daha muazzam bir şekilde uygulayabilirsiniz. Mürdüm tonlu ruju uyguladıktan sonra minik fırçaya bir miktar kapatıcı alarak dudak çevrenizden geçin. Bu dudaklarınızın daha dışa doğru dönük ve daha dolgun durmasına yardımcı olurken rujunuzun daha temiz daha profesyonel uygulanmış görünmesine de yardımcı olur.

 

Allık rengi olarak mürdüm kullanmak

Mürdüm allık rengi çok sık rastlanmasada özellikle beyaz tenlilerde harika sonuç veren bir renktir. Mürdümü yanaklarınızda kullanırken allığınızın fazla pigmentli olmamasına dikkat edin. Yoksa tüm ten makyajınız bir hiç olabilir. Mürdüm rengini aşama aşama arttırmak ve sık kıllı bir fırçaya almaktansa gevşek kıllı bir fırçayla uygulamak daha iyi sonuç verecektir. Duo fiber denen fırçaları allık uygularken kullanabilirsiniz. Duo fiber fırçalar allığı daha homojen bir şekilde yayar ve daha hafif bir şekilde uygular. Tüm bu üç makyaj grubunda mürdüm rengini kullanırken diğer ürünlerde nötr tonlar ve nude rujlar kullanmaya özen gösterin. Örneğin gözlerinizde mürdüm rengini kullanırken mürdüm ruju aynı anda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Sizde bu güzellik hilelerine başvurarak doğal güzelliğinizi daha fazla ortaya çıkartıp ve göz renginizi daha canlı gösterebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz