Nostalji Puantiye

0
416

Geçtiğimiz sezonda olan pötikare kumaşları tahtından indiren puantiye, bu sezon da popülerliğini korumaya devam ediyor. Bizi 1950’li yıllara götüren, dolapların retro ve romantik parçalarından birisi olan puantiye haliyle gardıropların zamansız klasiklerinden oluyor Geçen yıl olduğu gibi 2018 ilkbahar yaz modasında da puantiye rüzgarı esecek. Çoğu kadının kullanmaktan zevk aldığı puantiye elbiselerde, eteklerde,  ayakkabılarda ve bilekliklerde bile tercih edilecek gibi duruyor!

Kimi zaman şık, kimi zaman romantik yahut eğlenceli kombinler yaptığımız puantiyeler bu yıl öbür yıllar gibi sadece tek renk halinde tercih edilmiyor. Aklınıza gelebilecek her renkte puantiye modasını görebileceğiz, kırmızı üzerine beyaz nokta mı dersiniz beyaz üzerine krem mi? İşte bu detaylar ile bu sezon stilinizi konuşturacaksınız.

Puantiyeli parçaları kombinlemek aslında sanıldığı kadar zor değil sadece biraz cesur olmak gerekiyor.
İsterseniz siyah beyaz puantiyeyi yine puantiyeli parçalarla kombinleyebilir veya irili ufaklı puantiyeleri bir arada kullanabilirsiniz.

PUANTİYELİ ELBİSELER

2018 yılında da kadınların gözde elbise modelleri arasında yer alan puantiyeli elbiseler aslında 80’li yılların en sevilen elbise modellerindendir. Sizi alıp eskilere götürecek puantiye elbiseler ile düğün, ofis ve hafta sonu stilinizi bile oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı puantiye deseni ve renkler ile bu yaz siz de trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

BLUZLARDA PUANTİYE

1960’lı yıllarda modada henüz yeni yerini alan  puantiye modası, ilk olarak puantiyeli bluz – etek kombinleri ile dönemin asil kadınlarının en fazla tercih ettiği giyim tarzlarının arasında yer alıyordu. Günümüze geldiğimizde ise puantiye bluz – etek ikilisi yerini puantiye bluz – pantolona devretti. Kadınların en sık kullandığı kombin türü olan puantiye bluz – pantolon ikilisi, kıyafetlere hem biraz hareket katarken kombinlere düz renkten daha fazla canlılık ekliyor.

Son olarak,
Puantiye desenli kıyafetlerinizi kombinlerken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de fazla hareketli aksesuarlar tercih etmemek olmalıdır. Çünkü bu puantiye desenini geri planda bırakarak kendini ön plana çıkaran parçalar demektir ve bu kombinlerinizde karışıklık oluşmasına neden olacaktır. Puantiye desenlerini kombinlerken mümkün olduğunca sade parçalar tercih etmeye çalışın. Geçen yıl olduğu gibi bu yaz aylarının gelişini de puantiyeyle kutlayalım!

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz