Sağlığınızı Tehdit Edecek Moda Akımları

0
137

Sağlığınızı Tehdit Edecek Moda Akımları

 

Bazen öyle şeyler trend oluyor ki şaşıp kalıyoruz. Fakat bazılarına çok yakıştırıyor biz de denemek istiyoruz. Bu tarz yeni trendlerin bazıları çok da sağlıklı olmayabiliyor. Yazımızda sağlığınızı tehdit edecek moda trendlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Güneş gözlükleri

Güneş gözlükleri yaz kış demeden kullanılmalı, gözler güneşin zararlı ışınlarından korunmalı. Evet ama son yıllarda popüler olan rengarenk camlara sahip gözlükleri çok uygun fiyatlarda birçok mağazada görebiliyoruz. Peki bu ne kadar sağlıklı? Elbette sağlıklı değil. Bazı gözlük camları güneşin uv ışınlarından korumak yerine güneş ışınlarını ekstra gözünüze çeker. Bu da gözlerinizi korumaktan ziyade güneş ışınlarının en zararlı etkilerinin gözlerinize yansımasını sağlar. Bu yüzden bu tarz moda akımlarından uzak durmalı ve sadece güvendiğiniz optiklerden kaliteli cama sahip gözlükler satın almalısınız.

Aşırı dar kombinler

Dar modası gün geçtikçe azalmıyor, hatta artıyor. Ünlü mankenlerin incecik fizikleri ile giydikleri dap dar jeanleri hatırlıyoruz. Bu tarz jeanler kan dolaşımını engellemenin yanı sıra bel ağrısına, böbrek ağrısına hatta bacak ağrısına neden olabiliyor. Bizden söylemesi.

 

Stiletto ayakkabılar

Evet stiletto ayakkabılar gece hayatının vazgeçilmez parçaları. Bir düğünde, nişanda, özel bir davette veya özel bir mekana giderken gece eğlenmek için stiletto ayakkabıdan başka bir fikir aklımıza gelmiyor bile. Fakat Stiletto ayakkabılar maalesef topuklu ayakkabılar içerisinde en sağlıksız olan model. Öne doğru sıkıştırılmış parmaklarınız omuriliğinizdeki duruş pozisyonunuzu bozuyor ve yüksek topuklu olması nedeniyle de zamanla topuk dikenine varana kadar birçok ayak sağlığını tehdit eden şeye neden olabiliyor. Bu yüzden stilettoları günaşırı kullanmak, beş, altı saatten fazla stiletto üzerinde zaman geçirmek hem omurilikte ağrı olmasına hem de duruş pozisyonunuzda bozukluklar meydana getiriyor.

 

Sahte takılar

İmitasyon takılar her yerde. Uygun fiyatlara satın alıyoruz. Fakat bazı sahte takılar öyle maddelerden yapılıyor ki özellikle küpe ve kolye çeşitlerinde derimiz bir anda kaşınıyor, kabarıyor ve hassasiyet gösteriyor. Bu tarz reaksiyonları gördüğünüzde bilin ki sizin sahte takılara karşı alerjiniz var. Bu tarz takıları her ne kadar ucuz olursa olsun satın almamalısınız. Aksi halde derinizde geçmeyecek ciddi problemlere neden olabilirler.

 

Polyester dolu ürünler

Çok uygun fiyata satın aldığınız tişörtün içeriğine baktığınızda neredeyse hiç pamuk kumaşının kullanılmadığını tamamen polyesterden üretildiğini gördünüz. Bu tişörtü asla giymemenizi öneriyoruz. Çünkü özellikle yazın sıcağı ile bu tarz ürünler birleştiğinde ortaya kanserojen maddeler çıkıyor. Birbirinden zararlı moda akımlarını sizler için derledik. Sizde bu yazımızdan ilham alarak her moda akımına uymamayı ve en önemlisi sorgulamayı ihmal etmeyin.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz