Sevgililer Günü İçin Tercih Edebileceğiniz Ruj Seçenekleri

0
223

Sevgililer Günü İçin Tercih Edebileceğiniz Ruj Seçenekleri

Şubat ayının yaklaşmasıyla birlikte çiftlerde bir heyecan meydana geliyor. Çünkü 14 Şubat’ın gelmesi demek sevgililer gününün yani belki de sevgilinizle geçireceğiniz en özel günün habercisi anlamına geliyor. Bu özel günde ruj tercihiniz nasıl olmalı? Nasıl renkleri kombinleyebilirsiniz? Hangi bitişe sahip rujları tercih etmelisiniz? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

Sevgililer günü deyince aklımıza kırmızının tutkulu rengi geliyor elbette ilk olarak. Kırmızı rengi kombinlemenin en güzel yollarından biri sade, zarif bir ten makyajı ve olabildiğince uzun ok gibi kirpikler. Eğer biraz daha iddialı bir görünüm istiyorsanız veya gece dışarı çıkacaksınız iddialı görünümünüze incecik bir eyeliner da eşlik edebilir. Böylece kırmızı rujunuzu harika şekilde kombinlenmiş olacaksınız.

Kırmızı ruj kullanılması zor bir rujdur. Bu yüzden mümkün olduğunca likit mat rujlara yönelmenizi öneriyoruz. Böylece çevreye bulaştırma korkusu olmadan rahatlıkla bir şeyler yiyip içebilecek ve rujunuzun uzun süre dayanmasını sağlamış olacaksınız. Eğer gül kurusu tonlarındaki rujları kendinize yakıştırıyorsanız günlük olarak kullanmak için ideal olduklarını belirtelim. Özellikle kremsi formüldeki gül kurusu tonlarındaki rujlar hem dudak çizgilerinize dolmayacak, hem ten renginizi daha canlı gösterecek hem de günlük kullanıma uygun bir renk olduğundan dolayı sizi asla zor durumda bırakmayacak. Bu tarz rujları dilediğiniz göz makyajları ve dilediğiniz kombin renkleri ile çeşitlendirebilirsiniz. Gül kurusu tonlara sahip rujlar hem esmerlerde hem beyaz tenlilerde harika bir etki yaratıyor.

Son dönemlerin en popüler ruj seçeneklerinden biri de pudra bitişli rujlar. Özellikle uygulanışlar anlamında diğer rujlardan ayrılan pudra görünümlü rujları uygularken kendi aplikatörü kullanılıyor. Bu tarz rujlar dudakları kadife gibi ipeksi gösterirken, yumuşacık dokusu sayesinde dudaklarınızı kurutmuyor ve dudak çizgilerine dolmuyor. Son olarak sizlere bir ipucu verelim.

Dudak makyajınızın kusursuz görünmesini istiyorsanız dudak makyajınızı uyguladıktan sonra dudağınızın çevresinden ince bir fırça yardımıyla kapatıcı geçin. Bu dudaklarınızın daha dolgun görünmesi yardımcı olacak, ayrıca dudak çizginizi daha belirgin gösterirken dudak makyajınızı daha kusursuz göstermiş olacak. Eğer dolgun dudaklara kavuşmak istiyorsanız parlatıcı seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Fakat uyaralım, eğer rüzgarlı bir günde parlatıcı seçeneğini tercih edeceksiniz mutlaka saçlarınız toplu olmalı. Aksi halde rüzgarın ters yönden esmesi ile tüm saçınız dudaklarınıza yapışabilir.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz