Sokak Modasının Yeni Trendi: Bel Çantası

0
421

Yine bir trend alarmıyla karşınızdayız. Moda dünyasında nostaljinin hakim olduğu ve devamlı bir döngünün olduğu bu dönemde doksanlı yıllara dönüyoruz. Doksanlar rüzgarından gelen halka küpelerin, sarmal kolyelerin, düşük bellerin yanında bu trendin geri dönüşü bizi biraz şaşırtıyor çünkü 20 yıl öncesine kadar bir zamanların ‘moda günahı’ olarak bilinen bel çantaları yeniden aramıza döndü! Hem de ünlü tasarımcıların elinden göz kamaştırıcı ve çok şık bir şekilde.

Yaz aylarının sokak modasında ünlü stiller boy gösterirken aynı zamanda belirleyici bir rolde oynamaktadır. Birçok ünlünün stil yansımalarından ilham alınan moda akımları trendlerin ilk sıralarına yerleşmektedir. Kadınların hayatında büyük bir yer kaplayan bel çantaları yepyeni modelleriyle sokak modasına ayak uydurarak karşımıza gelmeye başladı.

Ünlü tasarımcıların yeniden ele aldığı trend bel çantaları, eski imajlarından kurtuluyor. Bel çantaları günümüzde yeni halleriyle gece kıyafetlerimizden günlük hayatta giydiğimiz bütün kıyafetlere kadar yer almayı başardı. İster çapraz takın ister pantolonlarınızın üzerine takın.

Ünlülerin günlük stillerinden ilham alınarak vazgeçilmez trend aksesuarların arasına giren bel çantası trendini yakalamak için kısaca kullanımına bir göz atalım.

Bel Çantası Kullanımı

Kullanımı en rahat ve en pratik olan çanta modelleri arasında bel çantaları ilk sıralarda yer alıyor. Spor stile sahip kişiler tarafından sıkça kullanılan bu çantalar yeni sezonda özel günlerde de tercih ediliyor. Çanta taşıma zorluğunu ortadan kaldıran kullanımı kolay bu çantalar elimizi kolumuzu sallayarak dolaşmamıza fırsat veriyor. Spor ve maskülen stili bir arada hayata geçiriyor.

Kemerli olarak tasarlanarak bele takılan bel çantaları hem kadın hem erkek kombinelerinde kullanabilen parçalar arasında yer alıyor.

Bazılarınızın ‘bu çantaların içine hiçbir eşyam sığmaz’ dediğinizi duyar gibiyiz. Bir nevi haklı olsanız da günlük kurtarıcılarımız olan telefon, kredi kartı, anahtar ve ruj girdikten sonra gerisi çok da önemli değil, öyle değil mi?

Şık etekler, tulumlar, şortlar, jeanlerin hatta şık gece elbiselerin üzerine çok tarz duran 2018 ilkbahar-yaz trendi bel çantalarını biz çok sevdik, sizin de bir tane edinmenizi şiddetle öneririz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz