Tek Göz Kalemi İle 3 Etkili Makyaj Tüyosu

0
140

Tek Göz Kalemi İle 3 Etkili Makyaj Tüyosu

Profesyonel makyaj artistlerinin sıklıkla elinin gittiği hatta ellerinden düşürmediği bir ürün olan beyaz göz kaleminin birbirinden farklı kullanım alanlarını sizler için derledik. Sizde beyaz göz kalemini makyajınız da etkin şekilde kullanarak ortaya hem profesyonel, hem de farklı sonuçlar çıkartabilirsiniz. İşte beyaz göz kaleminin makyaj da farklı kullanım alanları, keyifli okumalar..

Baz Olarak

Beyaz göz kalemini göz bazı olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Göz kapaklarınızı nötrlemek beyaz kalem ile birlikte göz makyajınızı ekstra ortaya çıkartmak için beyaz göz kalemini göz kapaklarınıza uygulayın ve serçe parmağınız yardımıyla hafif bir şekilde ısıtarak eritin. Böylece göz kapaklarınıza tam anlamıyla oturacak olan beyaz göz kaleminin üzerine far uyguladığınızda far renkleri kendini çok daha fazla belli edecektir. Ayrıca bu yöntemi neon renkli veya açık renkli farlarınızın rengini vurgulamak için de kullanabilirsiniz.

Göz Pınarlarınıza Aydınlatıcı Olarak

Göz pınarlarınızı aydınlatmak berrak, dinç, diri ve uyanık bakışlara sahip olmanıza yardımcı olur. Özellikle küçük gözler göz pınarlarını aydınlattıklarında daha vurgulu, belirgin ve etkileyici bakışlara sahip olurlar. Göz pınarlarını aydınlatırken sedefli simli renklerden hoşlanmıyorsanız beyaz göz kaleminizin doğal aydınlatıcı etkisinden faydalanın. Bunun için göz pınarlarınıza ve göz pınarlarınızın alt kısmından gözünüzün hafif altına kadar beyaz göz kalemini yoğun bir şekilde uygulayın. Uyguladığınız beyaz göz kaleminin kremsi formülde olmasına, dağıtılabilir olmasına özen gösterin. Aksihalde dağıtmanıza imkan kalmadan sabitlenebilir. Serçe parmağınız veya yüzük parmağınız yardımıyla iyice elinizin ısısıyla göz kapaklarınıza kadar göz pınarlarınızdaki beyaz göz kalemini dağıtın. Doğal, aydınlık göz pınarlarınız hazır.

 

Dudakları Dolgun Göstermek İçin

Aydınlatıcı uygulanan bölgeler her daim ekstra ön planda, ekstra dikkat çekici olur. Dudak makyajınızı yapmadan evvel dudak çerçevenizi beyaz bir göz kalemi ile yaparsanız dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Dudaklarınızın çevresinden hattı boyunca beyaz göz kalemini geçin. İyice dağıtmaya özen gösterin. Ardından rujunuzu uygulayın. Dudak çevreniz hem daha pürüzsüz ve temiz görünecek, hem de ekstra dolgun duracaktır. Sizde beyaz göz kalemine birbirinden farklı kullanım alanları ile makyajınızı entegre ederek ortaya daha profesyonel ve farklı sonuçlar çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz