Ten Makyajı Yaparken En Sık Yapılan Hatalar

0
109

Ten Makyajı Yaparken En Sık Yapılan Hatalar

 

Günlük olarak özel günlerde kullanmak için veya akşam arkadaşlarımızla dışarı çıkarken ten makyajını esgeçmiyoruz. Ten makyajını doğru bir şekilde yapmak daha sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşmamıza ve en önemlisi kusurlarımızın hafif bir şekilde kapanıp diğer ten grubu ürünlerinin daha da ortaya çıkmasına yardımcı olur. Tenimizdeki makyaj kusursuz görünürse gözlerimizdeki makyaj hatta dudağımızdaki rujun bile duruşu değişir. Fakat her zaman ideal ten makyajını tutturamayabiliyoruz. Biz dahil olmak üzere birçok makyaj artisti de günlük hayatta uyguladıkları ten makyajında en sık yaptıkları hataları sizler için derledik, keyifli okumalar.

Nemlendirici uygulamadan fondöten kullanmak

Cildi nemlendirmek fondötene veya BB kreme hazırlamak için en önemli adımlardan biridir. Kimi zaman karma ve yağlı ciltler başta olmak üzere diğer cilt grupları da nemlendirici uygulamadan fondöten, BB veya CC krem gibi ürünleri ciltlerine uygulayabiliyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri de bazı ciltlerin nemlendirilmeye ihtiyaç duyulmadığının sanılması. Aslında bu çok büyük bir yanılgı. Yağlı ciltler dahil olmak üzere tüm ciltlerin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Fondötenden veya diğer ten grubu ürünlerini uygulamadan evvel cildi nemlendirmek cildi makyaja hazırlamak makyajın cildi daha iyi göstermesini sağlamak ve en önemlisi gün içerisinde ten ürünlerinin çatlamasını engellemek için uygulanması gereken adımların en başında yer alıyor.

Çok fazla ürün kullanmak

Çok fazla ürün kullanmak genellikle sorunlu ciltlerin dahil olduğu hatalardan biridir. Ne kadar fazla ürün kullanılırsa lekelerin ve diğer kusurların o kadar kapanacağı düşüncesi hakim. Fakat bu çok büyük bir yanılgıdır. Ne kadar fondöten kullanırsanız kullanın fondötenin kapatıcılığı dışına çıkamayacaksınız bunun yerine kat kat ürün kullandığınız için yapay bir görünüm oluşacaktır. Peki kusurlarınızı nasıl kapatabilirsiniz? Eğer ten ürününüzün kapatıcılığı yeterli gelmediyse bir kapatıcı yardımıyla sadece lekelerinizin üzerine tampon hareketler yaparak lekelerinizi kapatabilirsiniz. Unutmayın süpürme hareketleri, ovalama hareketleri ten grubu ürünlerinin yayılmasını sağlarken bastır çek hareketler ten grubu ürünlerini oturtmaya ve kapatıcılığının azalmadan kusurların kapatılmasını sağlamaya yardımcıdır.

 

Ten rengine uygun olmayan ürünler kullanmak

Kimi zaman mağaza ışıkları yanıltıcı olabiliyor. Severek kullanacağımızı düşündüğümüz ve teninizle birebir uyduğunu düşündüğünüz ürüne eve gelip baktığımızda adeta şok yaşıyoruz. Boynumuzdan koyu duran veya dekolte bölgemizden daha açık duran fondötenler eminim hepimizin makyaj çekmecesinde yerini almıştır. Bu gibi hatalardan kaçınmak adına en önemli nokta olan bir tüyoyu hatırlatalım sizlere. Fondöten veya diğer ten ürünleri satın alırken mağaza ışıklarının sizi yanıltmaması adına boynunuz ve yüzünüz arasındaki bölgeye fondöteni uygulayın..

Eğer boynunuzla ve aynı anda yüzünüzle uyum sağlayan bir ten ürünü bulduysanız onu kaçırmadan satın alabilirsiniz. Çünkü ten ürünlerinde sadece yüzünüze uyum sağlaması yetmez. Bütün bir görüntü oluşturması adına dekolte bölgenize de uyum sağlaması gerekir. Bunun için ten grubu ürünlerini elinizde, bileğinizin iç kısmında ya da sadece yüzünüzde denemeniz yetmez, hatta yanlış sonuç verir. Önemli olan boynunuz ve yüzünüz arasında uyum sağlamasıdır. Sizde bu birkaç önemli maddeye dikkat ederek ideal ten makyajı görünümünüzü yaratabilir ve bu hatalardan kaçınarak daha kusursuz bir ten görünümüne sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz