Uğraşılmamış Doğal Makyajın Püf Noktaları

0
114

Uğraşılmamış Doğal Makyajın Püf Noktaları

 

Kimi zaman saatlerce uğraşılmış bir makyaj görünümü istemiyoruz. Aynaya baktığımızda yataktan kalkmışız ama çok da güzel bir cilde çok da canlı bir tene sahipmişiz gibi görünmek istiyoruz. İşte böyle günlerde no makeup makeup yani makyaj yok gibi makyaj yapmak oldukça akıllıca oluyor. Dakikalar içerisinde evden çıktığınızda bile mükemmel görünmek istiyorsanız doğru yazıdasınız. Yazımızda makyaj yokmuşcasına makyaj yapmanın ve çok daha doğal görünen bir makyaja sahip olmanın püf noktalarından bahsedeceğiz. İşte uğraşılmamış fakat gösterişli ve bir o kadar canlı duran makyajın püf noktaları, keyifli okumalar.

Günlük hayatta tercih edilen bu makyaj trendinin akımı no makeup makeup yani makyaj yokmuşcasına makyaj akımından geliyor. Bu makyajda neredeyse yok gibi bir ten makyajı arzuluyoruz. Bu yüzden işe ilk olarak cildinizi bolca nemlendirerek başlayın. Cildinizi nemlendirmek üstüne uygulayacağınız incecik BB krem, CC krem veya renkli nemlendiricinin neredeyse görünmez olmasını sağlayacak. Nemlendiriciniz ile bütünleşecek olan ten ürünü teninizde hiçbir şey yokmuş hissi yaratacak veya bu üç üründen birini uygulamayıp sadece kusurlarınızı kapatıcı ile örtmeyi de deneyebilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında cildinize asla ağırlık yapmayacak bu ten grubu ürünlerini no makeup makeup da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sıra geldi en önemli adıma. Kaşlarınızı yukarı doğru güzelce tarayın ve şeffaf bir kaş jeli ile sabitleyin. Eğer kaşlarınızın arasında minik boşluklar var ise incecik çizgiler atarak asla kaşlarınızı doldurmuş gibi görünmeyecek şekilde o boşlukları doldurun. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra maskara uygulayıp uygulamamak tamamen sizin tercihinize kalmış. Fakat biz uygulamanızı önermiyoruz. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra kirpiklerinizin daha kıvrık görünmesini ve biraz daha belli olmasını istiyorsanız kaşınıza uyguladığınız kaş sabitleyici şeffaf jeli kirpiklerinize de hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz. Bu makyajın olmazsa olmazı canlı görünen bir ten demiştik. Peki bunu nasıl yakalayacağız? Cevabı çok basit. Kremsi formüldeki bir ruju asla tamamen sürmeden patpat hareketler ile dudağınıza yerleştirin. Bu dudağınızın kendi rengiymiş gibi görünecek. Kremsi formüldeki bu ruju yanaklarınıza uygulayarak parmaklarınız yardımıyla dağıtın. İşte bu en can alıcı nokta. Rujunuzun ve yanaklarınızın rengi aynı olduğundan dolayı yataktan kalktığınızda bile bu kadar güzel bir cilde sahip olduğunuza siz bile inanacaksınız. Çünkü dudak ve yanakların aynı renk olması çoğu zaman doğallığa işaret eder. Bu yüzden yanaklarda pudralı veya farklı bir renkte ürün kullanmak yerine dudağınıza kullandığınız ruju kullanmalısınız. Dudağınıza bir lipglos uygulayarak bu lipglosu yanaklarınıza da hafif bir şekilde parmaklarınızla dağıtın. Işıl ışıl canlı ve birkaç ürünle yaptığınız ten makyajınız hazır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz