Ünlü Makyaj Artisti Hamiyet Akpınar’ın Makyaj Hileleri

0
126

Ünlü Makyaj Artisti Hamiyet Akpınar’ın Makyaj Hileleri

 

Hamiyet Akpınar neredeyse Türkiye’deki tüm güzellerin kapak çekimleri için, sahne makyajları için makyajlarını hazırlayan bir makyaj artisti. Onun elinden çıkan tüm güzellikler doğal güzelliğini koruyor ve sahne makyajını harika bir şekilde taşıyorlar. Mezuniyet gibi özel günlerde kullanmak için siz de Hamiyet Akpınar’ın bu makyaj ipuçlarını deneyerek doğal güzelliğinizi vurgulayabilir ve en önemlisi ev ortamında profesyonel makyajınızı kendi kendinize yapabilirsiniz. Yazımızda ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar’ın birbirinden faydalı makyaj tüyolarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Hamiyet Akpınar her zaman güzel olanı daha güzel yapmanın yani değiştirmek yerine doğal güzelliği vurgulamanın peşinde. Bunun için özellikle ten makyajı önerisi olarak çok kalın, ağır yapıdaki fondötenlerdense sadece kusurlu bölgeleri kapatıcı ile kapatarak ıslak bitişli fondötenler veya BB kremler kullanmanızı tavsiye ediyor. Özellikle lise çağlarında, üniversite çağlarında temiz ve duru bir cilde sahipseniz bu cilde kalın fondötenler ile örtmek yerine ışıltılı bir baz ile karıştırdığınız renkli nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Hamiyet Akpınar çoğu zaman renkli nemlendiricileri parmakları ile uyguluyor ve parmaklarının ısısı ile ürünün cilt ile daha iyi bütünleştiğini savunuyor. Bizcede bu çok mantıklı. Çünkü elimizin ısısı ile uyguladığımızda her zaman ten ürünleri cildimize daha iyi nüfuz edip oturacaktır. Hamiyet Akpınar aydınlatıcılardan asla vazgeçemiyor. Elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemerinin üzerine, dudak üzerine, hatta göz kapağına far gibi aynı aydınlatıcıyı kullanarak bütünlük sağlıyor. Ayrıca Hamiyet Akpınar’ın ünlü Türk oyunculara yaptığı makyajlar da köprücük kemiklerine varana kadar aydınlatıcı uygulaması dikkatimizi çekti. Bu dekolte makyajını çok daha güzel gösteriyor ve çıkık köprücük kemikleri ile çok daha çekici bir hale bürünüyorsunuz. Hamiyet Akpınar allık olarak ise her ten grubuna hitap ederek mercan ve şeftali tonlarında ki allıkları tercih ediyor..

Bu allık cildi canlandırıyor, genç gösteriyor ve en önemlisi tüm cilt tonlarına hitap ediyor. Allığı geçiş rengi olarak kullandığını da sık sık görüyoruz. Özellikle hafif günlük makyajlarda allığı göz kapaklarına geçiş rengi olarak uygulayan Hamiyet Akpınar mercan tonlarındaki allığı kimi zaman far gibi de uyguluyor. Göz kapaklarında çok mat farlar yerine ışıltılı, sedefli farlar tercih eden Hamiyet Akpınar kirpiklerde ise yoğun, kirpikleri gürleştirici maskaraları tercih ediyor. Hamiyet Akpınar maskara uygularken mutlaka maskara fırçası ile ilk etapta kirpikleri tarıyor ardından alttan vurarak kirpikleri biraz daha yukarı kaldıracak şekilde maskaralama işlemini bitiriyor.

Takma kirpik tercihlerinde ise tekli takma kirpikleri öneriyor. Çünkü büyük takma kirpiklerin hem takması hem kullanması zor ayrıca biraz daha yapay görünebiliyor. Fakat tekli takma kirpikler özellikle dış köşelerde yoğunlaştırılarak kullanıldığında gözlerinizi daha badem şeklinde ve çekik gösteriyor. İşte ünlü makyaj artisti Hamiyet Akpınar’ın basit ama etkili makyaj tüyoları. Sizde bu tüyoları kendi makyajınız da kullanarak profesyonel bir makyaj yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz