Uzun Elbiseler Nasıl Kombinlenir?

0
320

Uzun elbiseler bahar aylarının sultanı, yaz aylarının gözdesidir. Sonbaharda da kullanılır, kışta da.. Düz renk,desenli, dantelli, dekolteli veya dekoltesiz başta olmak üzere çeşitli modelleri vardır. Herkesin gardırobunda en az bir tane bulunan uzun elbiselerin nasıl kombinlendiğini ve hangi detaylarla şık göründüğünü sizler için araştırdık!

Uzun elbiseler tercih edilirken nelere dikkat edilmelidir?

Uzun elbiseler sıcak yaz günlerde ferahlamanızı ve vücudunuzun nefes almasını sağlama işlevi görür. Bu yüzden sizi sıkı sıkıya saran ve vücudunuzun nefes almasını önleyen elbiselerden uzak durmanız gerekir.

Uzun elbise alırken vücudunuzu göz önünde bulundurmanız gerekir. Desenli uzun elbise alacaksanız ve gizlemek istediğiniz bölgeleriniz varsa, büyük desenli kıyafetlerden uzak durmalısınız. Daha zayıf ve uzun boylu görünmek istiyorsanız dikine çizgileri olan elbiseleri tercih etmelisiniz.

Kilolarınız varsa balık elbise gibi vücuda oturan elbiseler yerine dökümlü olan elbiseleri tercih etmeniz gerekir.

Dekolte ile dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız abartılı olmamaya dikkat etmelisiniz. Dengeli kullanılan dekolte üst seviyelere çıkmanızı sağlar, fazla dekolte ise elbisenin özünü kaybetmesine neden olarak şık görünmenizi engeller. Örneğin, sırt dekoltesi olan uzun bir elbise odağı sırtınıza çevirir ve zarif bir güzellik ortaya koymanızı sağlar. Aynı elbisede bulunan sırt, göğüs ve bacak dekolteleri cesur bir tarz yansıtmanızı sağlasa da şık olmanızı engeller.

Uzun elbiseler nasıl kombinlenir?

Uzun elbiselerin nasıl kombinleneceği, hangi ortamda giyileceğine bağlıdır. Gece davetlerinde giyeceğiniz uzun elbiseler abiye tarzında ve ağır olmalıdır.

Gün içinde kullanacağınız uzun elbiseleri özgür şekilde kombinleyebilirsiniz. Elbisenin üzerine kot ceket giyerek kombini zenginleştirebilirsiniz.

Tek renk elbiseyi bir kemer yardımıyla renklendirebilirsiniz. Kol saati, gözlük veya kolye gibi aksesuarlar takarak sokak tarzına damga vurmak sizin elinizde!

Sportif bir görünüş ve rahatlık sizin için en önemli noktalar ise, elbisenin altına spor ayakkabı ve sandalet gibi rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz. Kısa boyluysanız ve uzun boylu görünmek istiyorsanız, platform topuk veya kalın topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bilekten bağlamalı açık ayakkabılar da uzun elbiselerle ayrı bir uyum içindedir.

https://www.patirti.com/uzun-elbiseler/

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz