Vücut Tipinizle Uyumlu Etekler

0
267

Doğru etek seçimi nasıl yapılır, soruları çok fazla sıklaştı ve araştıran bir konu oldu. Kış ve yaz aylarında sıklıkla kombinlerde kullanılınca, haliyle doğru etek seçiminin nasıl olacağını araştırmaya başlandı.

Doğru etek seçimi, ilk başta vücut tipinizi tanımaktan geçiyor. Eğer vücut tipini tanır ve ona göre hareket ederseniz, stil sahibi olmanın kurallarını çiğnememiş olur, tarzınızı yansıtırsınız.

Kimimizin basen problemi, kimimizin kalça, kimimizin ise bacak boyu yada inceliği-kalınlığı problemleri var. Her ne kadar bu problemleriniz olsa da, etek giymeyi seviyorsanız bunlar sizin için engel olmamalıdır. Vücut tipinizi belirleyerek, doğru etek seçimi yapabilirsiniz. Buyurun vücut tipinizle uyumlu eteklere!

Armut vücut tipine sahipseniz, yani üst bölümünüz dar alt bölümünüz geniş bir yapıya sahipse, yapmanız gereken kalçayı dikkatlerden uzaklaştırmak.  Evaze kesim bir etek giyebilirsiniz. Fakat etek boyunun diz üstünde olmamasına dikkat edilmelidir.

Elma vücut tipine sahipseniz, yani omuzlar geniş ve kalça ile aynı hizadadır. Tam diz hizasında olan çan etekler tam size uygun olacaktır.

Tamamen düz vücut tipi iseniz, her ne kadar az rastlansa da Türk kadınlarında, kalem etek sizin için en uygunu olacaktır.

Kum saati vücut tipine sahipseniz, yani belimiz ince alt ve üst bölümümüz kum saatini andırıyor. Belinize oturan ve alt tarafa doğru pilesi olan uzun etekler sizin için en uygun olacaktır.

Bacaklarınız fazla ince veya kalın ise, bacaklarını saklamak isteyenler olabilir. Bu yüzden uzun etekler, her iki alternatif için uygundur. Eğer üst bölümü kalın alt bölümü inceyse bacaklarınızın, midi boy etekler tercihiniz arasında olmalıdır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz