Zıt Görüşlü Renk Kombinleri

0
543

Kombinlerimizi yaparken renk seçimi konusunda fazlasıyla dikkatli oluyor.Fakat bazen çok fazla bilgi sahibi olmadığımızda,zıt renklerle kombinler yapabiliyoruz.Buda maalesef stil sahibi olmamanızın önüne geçiyor.Aslında farklı bir şeyler yaratmak oluyor amacımız ama,bazı zıt renkleri inatla kullanmak stil kurallarını çiğnememize neden oluyor.

Başlığımızdan da anlaşıldığı üzere bu yazımızda kullanılmaması gereken zıt renklerle kombinleri derleyip topladık.Yazımıza bir göz atmayı unutmayın !

-Kırmızı ve pembeyi bir arada kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Bazen güzel bir uyum yakalasa da iki rengin bas bas bağırdığını unutmayın.Çizgi film karakterlerini anımsatırsınız.

-Mor ve turkuaz renginin bir arada kombinlenmesi. Tercih size kalmış ama her vücut yapısı,ten rengi bu renklerle kombinlenen giysilere uygun değil.

-Sarı,yeşil,bordo üçlüsü..Zıt renklerde 2 renk tercih edilmektedir fakat 3 renk çokta tercihler arasında yoktur,hele birde renkler tamamen uyumsuzsa.

-Sarı bir ceket,turuncu bir pantolon,pembe bir bluz….Tamamen uyumsuzlar 3’lüsü!

-Yeşil ve mor ikilisi…Bir çok kişi bu renk uyumunu zorlasa da maalesef kombinlenmemesi gereken zıt renkler arasında yer alıyor.

-Siyah ve kahverengi,sıkıcı bir tarz oluşturmaktan başka bir şey yapmazsınız.

-Siyah ve lacivert,en sık yapılan kombin hatasıdır. Zevksiz biri olduğunuz düşünülebilir.

-Lacivert ve kahverengi,karamsar biri olduğunuz düşünülebilir.

-Mor ve kırmızı,kararsız biri olduğunuz düşünülebilir.Moru seviyorum ama kırmızıda giymek istiyorum,tarzı düşünceler yaratır.

CEVAP VER

Yorum Yapmayı Unutmayın!
Lütfen isminizi giriniz